Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklas „Meno visuomenė VI“
Maloniai kviečiame jus stebėti tiesioginę paskaitos „Mados dinamika mene“ transliaciją iš Šiaulių dailės galerijos trečiadienį 17.30 val.
Šiuolaikinė mada transformuoja miesto erdves, architektūrą, vizualinę aplinką ir mūsų pojūčius. Tačiau iš mados lauko sklindantys galingi afektai, performansai, vaizdų įtaiga neatsirado tuščioje vietoje. Tai meno ir mados pasaulių sintezės pasekmė. Labai sudėtinga šiuos pasaulius matyti atskirai. Šiandien svarbiausi šiuolaikinio meno centrai priklauso mados namams. Menininkai kultivuoja madingų žvaigždžių statusą. Meno kūriniai supanašėja su prabangos prekėmis, o Louis Vuitton rankinė japonų menininko Takashi Murakami rankose tampa meno kūriniu. Tačiau kažkas šiuos pasaulius vis dėlto dar skiria. Kas?
Paskaitų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba
Organizatorius Šiaulių dailės galerija ir VO menininkų klubas
Apie pranešėją
Virginijus Kinčinaitis (g.1965) Menotyrininkas, kritikas, pedagogas. 1999 m. Nuolat aktyviai dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje, yra inicijavęs ir įgyvendinęs daugiau nei šešias dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto kūrybinių-meninių projektų, dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių, išleido tris monografijas: “Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė”; “Vizualinės kultūros kon/tekstai”; “Fotoregos pratimai”. Sudarė keletą leidinių. Nuo 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos narys. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.