Sylvie Dufaur, festivalio „Žiemos ekranai“ programos sudarytoja apie festivalį ŽIEMOS EKRANAI

Visi šių metų Žiemos ekranų filmai skirti šeimai – ji yra tai, kas mus kuria ir jungia. Mes nuolat norime puoselėti ir kurti santykius su artimais žmonėmis. Iš vaikystės dažniausiai šeima mums asocijuojasi su gražiausiais prisiminimais. Deja, joje kartais liekame ir nesuprasti, ir kupini apgailestavimų ar nesutarimų. Dėl visų šių priežasčių šeimos tema yra labai svarbi kino kūrėjams, kurie kuria apie save ir apie juos supantį pasaulį.

Atrinkdami Žiemos ekranų programos filmus, nesirinkome temos iš anksto, pati tematika įkvepia šių dienų prancūzų kinematografiją. Šiais metais yra sukurta daug puikių autorinių filmų apie šeimą plačiąja prasme. Taigi, pasirinkome šią temą, norėdami perteikti įvairius šeimos portretus, kurių apstu kiekvienoje kartoje.

Nuo svajonių šeimos filme „Laukinis gyvenimas“ iki šeimos, kuri sukuriama filme „Per arti saulės“, ar tai, ko beviltiškai ieškome filme „Kaip aš išsinuomojau šeimą“, pasinerkite į slaptą ir delikatų jaunų prancūzų kino kūrėjų pasaulį. Atraskite prieštaringus jausmus, kuriuos galima pajusti filme „Kelios pavasario valandos“ ar „Paskutinė pamoka“. Atrinkome šiuos filmus, nes jie subtiliai perteikia visapusišką tematiką ir sužadina įvairius jausmus – nuo juoko iki ašarų, nuo liūdesio iki džiaugsmo.

VIETA: Šiaulių dailės galerijoje / Galerie d‘art de Šiauliai

Vilniaus g.245, www.siauliugalerija.lt

Vasario 5 – 6d. / Du 5 au 6 février

FESTIVALIO ŽIEMOS EKRANAI TREILERIS

VASARIO 5 D., PENKTADIENIS / VENDREDI

17:00 Liūdesio klubas / Tristesse Club (90 min)

* Vincent Mariette

19:00 Kelios pavasario valandos / Quelques heures de printemps (102min)

* Stéphane Brizé

VASARIO 6 D., ŠEŠTADIENIS/ SAMEDI

17:00 Kvailysčių kokteilis / Les Bêtises (79 min)

*Rose Philippon

19:00 Savaitgaliai / Week-ends (90 min)

* Anne Villacèque

ŽIEMOS EKRANAI 2016 / ECRANS D‘HIVER 2016

Pagrindinė programa / Programme principal
KELIOS PAVASARIO VALANDOS / QUELQUES HEURES DE PRINTEMPS

Režisierius / Réalisation Stéphane Brizé

Vaidina / Avec Vincent Lindo, Hélène Vincent

Komiška drama / Comédie dramatique

Orginalo kalba prancūzų / VO français

Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens

2012, 108min

Prancūzija / France

AKTORIŲ BIOGRAFIJA

Vincent Lindon (g. 1959 m. liepos 15 d. Bulonė-Bijenkūras) – prancūzų aktorius, režisierius ir scenaristas. Kine debiutavo 1983 metais, suvaidinęs Paul Boujenahfilme Sakalas, prieš tai atlikęs antraplanius vaidmenis. 1988 metais gavo pagrindinį vaidmenį Claude Pinoteau filme Studentė. Lindon išgarėjo su Coline Serreau filmu Krizė1992 metais. 2005 metais aktorius nusifilmavo EmmanuelCarrère filme Ūsai. 2015 metais Vincent Lindon buvo apdovanotas už bedarbio vaidmenį Stéphane Brizé filme Žmogiškumo matas.

APIE FILMĄ

Alanas Evrardas, būdamas 48 metų amžiaus, yra priverstas grįžti gyventi pas savo mamą. Priverstinis gyvenimas kartu išprovokuoja pyktį dėl jų praeities santykių. Tuomet Alanas sužino, kad jo motina sunkiai serga. Ar jie pagaliau sugebės paskutiniais jos gyvenimo mėnesiais žengti žingsnį vienas link kito ?

Po dramos meno studijų ir kelių teatro pastatymų, Stéphane Brizé sukūrė savo pirmą trumpametražį filmą 1993 metais. 1999 metais sukūrė ilgametražį filmą Le Bleu des villes. Paskutiniuose trijuose filmuose – Panelė Šambon (2009), Kelios pavasario valandos (2012) ir La Loi du marché (2015) Vincent Lindon atliko pagrindinį vaidmenį. 2015 metais jo paskutinis filmas La Loi du marché oficialiai atrinktas į Kanų kino festivalį, aktorius Vincent Lindon gavo geriausio vyriško vaidmens atlikėjo apdovanojimą.

_____________________________________________________________________________________________

LIŪDESIO KLUBAS / TRISTESSE CLUB

Režisierius / Réalisation Vincent Mariette

Vaidina / Avec Ludivine Sagnier, LaurentLafitte

Komedija / Comédie

Orginalo kalba prancūzų / VO français

Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens

2014, 90min

Prancūzija / France

AKTORIŲ BIOGRAFIJA

LudivineSagnier(g. 1979 m. liepos 3 d.SenKlu) – prancūzų aktorė. Būdama devynerių metų nusifilmavo filme Vyrai, Žmonos, Meilužiai, vėliau sekė daugiau vaidmenų, tapo garsia naujosios kartos aktore. Aktorė tapo François Ozonmūza, nusifilmavo trijuose jo filmuose, bendradarbiaujant su Alain Resnais, Yvan Attal, Claude Miller, Claude Chabrol filmeMergina perpjauta per pusę ir Christophe Honoré filmuoseMeilės dainos, Įsimylėjėliai. Aktorė nusifilmavo ir komedijose Meilė ir viesulas, Lou ! Slaptas dienoraštis arLiūdesio klubas.

Vincent Macaigne (g. 1978 m. spalio 19 d.) – prancūzų teatro ir kino režisierius, aktorius. 2011 metais pristatė Avinjono festivaliui Hamleto pastatymą Bent jau būčiau palikęs gražų lavoną. Kine jis priklauso jaunųjų prancūzų režisierių kartai, kurie dirboCahiers du cinéma2013 metais. Kaip aktorius jis taip pat daug dirba su šios kartos režisieriais. Kritikai jį pastebėjo AntoninPeretjatko filme Liepos 14-osios mergina, Justine Triet filmeSolferino mūšis, SébastienBetbederfilme 2 rudenys 3 žiemos, Vincent Mariettefilme TristesseClub.

APIE FILMĄ

Jei jums patinka ieškoti paslėptų lobių, seni Poršė automobiliai, netikros seserys, tėvai, numirę ne iš tikrųjų, ežerai ir jų paslaptys, – sveiki atvykę į Liūdesio klubą !

Vincent Mariette studijavo scenarijaus meną aukštojoje kinematografijos mokykloje FEMIS. 2009 metais gavęs diplomą, pasinėrė į trumpametražių filmų kūrybą, tarp kurių filmas Les Lézards 2012 metais gavo Cezarį už geriausią trumpametražį filmą ir filmas Le Meilleur Ami de l’Homme gavo specialų žiuri prizą festivalyje City of Lights, City of Angels Los Andžele. Liūdesio klubas yra jo pirmas ilgametražis filmas.

Si vous aimez les jeux de pistes, les vieilles Porsche, les sœurs qui n’en sont pas, les pères décédés pas vraiment morts, les lacs et leurs secrets : Bienvenue au Tristesse Club.

Vincent Mariette a étudié à la FEMIS au département scénario. Après avoir obtenu son diplôme en 2009, il se lance dans la réalisation de courts-métrages, dont Les Lézards qui reçoit en 2012 le César du meilleur court-métrage et Le Meilleur Ami de l’Homme qui obtient une mention spéciale du jury au festival City of Lights, City of Angels de Los Angeles. Tristesse Club est son premier long-métrage.

_____________________________________________________________________________________________

SAVAITGALIAI /

Režisierius / Réalisation Anne Villacèque

Vaidina / Avec Karin Viard, Noémie Lvovsky

Drama / Drame

Orginalo kalba prancūzų / VO français

Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens

2014, 90min

Prancūzija / France

AKTORIŲ BIOGRAFIJA

KarinViard (g. 1966 m. sausio 24 d. Ruane) – prancūzų aktorė. Aktorė išgarsėjo filmuose Tetulė Danielė,Delikatesai, Indiškas plaukimas, Poilsiautojai. Ypatingai jos talentas atsiskleidė atliekant širdį veriantį vaidmenį filme Aukštyn širdys, buvo apdovanota „Cezariu“ už geriausią moters vaidmenį 2000 metais. Ji taip pat vaidino dramose Pakalbėkite apie save, Policija, Mano pyrago gabalėlis, komedijose Nėra ką deklaruoti, Žmonos maištas, Slaptas kodas. Aktorė puikiai įsitvirtino reikliame kino pasaulyje.

APIE FILMĄ

Silvetė, Ulrichas, Kristina ir Žanas draugai nuo neatmenamų laikų ir net kartu nusipirko namą kaime. Tačiau kartais užtenka smulkmenos, kad savaitgalis kaime būtų sugadintas: nedidelio nesusipratimo prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje, pavėluotos reakcijos… Atrodo, kad visos nelaimės supuolė ant Kristinos galvos. Žanas ją paliko ir dabar amžini draugai Silvetė ir Ulrichas jai nebeatrodo tokie artimi kaip anksčiau. Laimei, gyvenimas visada yra pilnas staigmenų.

Mėgaukitės savaitgalių nuotaika bei šių dviejų porų meilės ir neapykantos priepuoliais.

Prieš pasirinkdama studijas aukštojoje kinematografijos mokykloje Fémis, Anne Villacèque studijavo filosofiją Aukštojoje Paryžiaus mokykloje. 1993 metais ji sukūrė savo pirmą trumpametražį filmą Nos Vacances. Ji taip pat sukūrė keletą dokumentinių filmų Arte, ir 2000 metais sugrįžo prie vaidybinių filmų kūrimo su pirmuoju kritikių puikiai įvertintu ilgametražiu filmu Petite Chérie. Yraparašiusiscenarijų ir sukūrusi du filmusRiviera ir E-love.

_____________________________________________________________________________________________

KVAILYSČIŲ KOKTEILIS /

Režisierius / Réalisation Rose Philippon

Vaidina / Avec Sara Giraudeau, Jonathan Lambert

Komedija / Comédie

Orginalo kalba prancūzų / VO français

Subtitrai lietuvių / Sous-titres lituaniens

2015, 79min

Prancūzija / France

AKTORIŲ BIOGRAFIJA

SaraGiraudeau(g. 1985 m. rugojūčio 1 d. Bulonė-Bijenkūras) – prancūzų aktorė.2010 metais nusifilmavo Alexandre Charlot ir Franck Magnierfilme Imogène McCarthery, vėliau Lionel Bailliu filme Denis. 2015 metais atliko Sonios vaidmenį Rose ir Alice Philippon filme Kvailysčių kokteilis.

APIE FILMĄ

Trisdešimtmetis Fransua, naktibalda ir nevėkšla, buvo įvaikintas. Norėdamas susitikti su savo biologine motina, apsimetęs padavėju Fransua pateka į jos organizuojamą šventę. Taip jis atsiduria savo šeimoje, apie kurią nieko nežino.

Režisierė ir scenaristė Rose Philippon mokėsi scenarijaus meno aukštojoje kinematografijos mokykloje Fémis. Sukūrusi du trumpametražius filmus, ji režisavo su savo seserimi Alice pirmą ilgametražį filmą Kvailysčių kokteilis.

LES BÊTISESWEEK-ENDS

Skip to content