Edukaciniai užsiėmimai Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245, Šiauliai, info@menopolis.lt, tel. (841) 521161

Kviečiame į edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS kūrybinius užsiėmimus. Tai puiki proga praplėsti, papildyti ir pagilinti vaikų kūrybinį ir meninį pažinimą puikioje Šiaulių dailės galerijos erdvėje. Lankytojams siūlomi įvairaus pobūdžio užsiėmimai, kurie pritaikomi pagal vaikų amžių. Užsiėmimai gali būti organizuojami įvairaus amžiaus žmonėms, darželių, mokyklų grupėms ir klasėms, šeimoms, bendraminčių kompanijoms ir visiems, kam įdomu praplėsti ir pagilinti meno pažinimą.

Šiaulių dailės galerija siekia, kad kiekvienas lankytojas atrastų savąją priežastį lankytis galerijoje, kad tai būtų aktyvi ir įdomi kūrybiško bendravimo erdvė, kurioje susitinka žiūrovai, menininkai bei parodų kuratoriai. Todėl galerijoje vykdomi edukaciniai pažintiniai užsiėmimai tiek suaugusiems, tiek vaikams. Edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai supažindinami su šiuolaikinio meno procesais bei skatinami mokytis geriau pažinti, suvokti ir orientuotis meno ir vaizdų pasaulyje bei ugdyti savo kūrybiškumą. Ypatingas dėmesys skiriamas jaunosios kartos meno edukacijai, todėl jau daugelį metų vykdoma edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS.

Lankytojams siūlomi edukaciniai užsiėmimai

CIANOTIPIJA. MĖLYNŲJŲ SAULĖS ATSPAUDŲ DIRBTUVĖS

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindiami su fotografijų – cianotipijų kūrimo ir technologiniu procesu. Cianotipija, arba kitaip – mėlynieji saulės atspaudai – vienas pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų. Jo metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas. Užsiėmimo metu bus mokomasi pagrindinių cianotipijos technikos žingsnių, trumpai supažindiama su jos istorija ir panaudojimo galimybėmis. Kiekvienas dalyvis išsineš savo suskurtą cianotipiją. Užsiėmimas rengiamas esant pakankamam kiekiui dienos šviesos.

JOGA IR MENAS? IŠBANDYK!

Joga ir menas tarsi iš pirmo žvilgsnio nesuderinami dalykai, tačiau pagrindinis jogos tikslas yra atpalaiduoti kūną, išugdyti ramų ir patenkintą protą. Mokyklinis amžius – tai laikotarpis, kai kūrybiškumas ir energija yra pakylėti, akys ir protas yra smalsūs, lengvai įsisavinantys informaciją. Jogos ir meno sąsaja padės vaikams į kūrybinį procesą pažvelgti kitomis akimis. Užsiėmimo metu vaikai bus drąsinami išbandyti įvairias jogos technikas ir jas pritaikyti kūrybos procese. Vaikai atras įdomių ir nuotaikingų kūrybiškumo skatinimo būdų, lavins vaizduotę ir vystys savo potencialą.

KAS TA GRAFIKA?

Grafikos dirbtuvėse dalyviai supažindinami su grafinio atvaizdo bei atspaudo išgavimo būdais: monotipija arba raižiniu. Čia pat galerijoje dalyviai turi galimybę stebėti eksponuojamus kūrinius ir padaryti jų unikalias interpretacijas, kūrybinius darbus arba sukurti savo autoportretą. Kiekvienas dalyvis užsiėmimo metu pasidarys grafikos atspaudus, kuriuos išsineš namo.

KŪRYBINIO MĄSTYMO LABORATORIJA

Kūrybinis mąstymas – tai naujų idėjų kūrimas, netikėtos sąsajos tarp jau esamų idėjų, originalūs ir įdomūs sprendimo būdai įvairiose situacijose. Svarbiausias kūrybinio mąstymo laboratorijos tikslas – pasitelkus įvairias tradicines ir netradicines priemones skatinti vaikų kūrybiškumą ir gebėjimą improvizuoti. Užsiėmimo metu vaikai žaidimo forma tyrinės meno kūrinius, atliks įvairias kūrybines užduotis. Netikėti įvairių objektų panaudojimo būdai skatina kūrybiškumą, lavina vaizduotę, leidžia sąmoningai siekti originalumo ir naujų idėjų.

VAIZDŲ DETEKTYVAI

Šiuolaikiniame vaizdų kupiname pasaulyje labai svarbu suvokti, ką kiekvienas vaizdas mums nori pasakyti, kokią istoriją jis slepia, kaip ją perskaityti ir galbūt sukurti savąją pasakojimo versiją. Kiekvienas turime unikalią asmeninę patirtį, todėl ir meno kūrinius galime matyti ir interpretuoti skirtingai. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su modernaus ir šiuolaikinio meno kūriniais, jų raiškos įvairove, dalyviai mokysis atrasti ir kritiškai vertinti bei suvokti galerijoje pristatomus meno kūrinius. Ką gali papasakoti kiekvienas paveikslas? Iš ko jis sudarytas? Kaip jį suvokti? Kokią žinutę jis mums siunčia? Praktinės veiklos metu dalyviai kviečiami įvairiais žaidybiniais metodais ieškoti vaizdo ir pasakojimo jungčių, tapti vaizdų detektyvais: atrasti svarbiausius paveikslų kodus, sukonstruoti paveikslų dėliones, sukurti žaismingą ir netikėtą portretą, atvirlaiškį ar knygų skirtuką.

PAVEIKSLŲ ISTORIJOS

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su žymiais meno kūriniais ir juos kūrybiškai interpretuos. Interpretacijos pagalba meno kūriniai virs knygos vizija, pasitelkiant vaizduotę ir kūrybiškumą bus kuriama knygos tema, personažai, aplinka. Svarbiausias užsiėmimo tikslas – supažindinti dalyvius su knygos atsiradimo ypatumais, knygos sąsaja su meno kūriniu, iliustracijų svarba ir t.t. Praktinės veiklos metu dalyviai analizuos ir interpretuos meno kūrinius, kurs įdomias istorijas ir jas netradiciškai atkurs ant popieriaus.

MENAS IR ILIUZIJA

Ar menas – tai tik iliuzija? Ar magiškas tikrovės atspindys? Kaip sukurti įvairiausias iliuzijas meno kūrinyje? Kaip perkurti meno kūrinį ir pačiam tapti jo dalimi? Edukacinio užsiėmimo metu įvairiais žaidybiniais  praktiniais metodais bus analizuojami senųjų meistrų ir eksponuojamų šiuolaikinių autorių kūriniai bei kuriamos naujos netikėtos iliuzijos, pasitelkiant fotografiją ir kitas išraiškos priemones. Užsiėmimo metu bus gilinamasi į gamtos ir civilizacijos formas, o praktinių užduočių metu kuriami vaizdai ir fotografijos, pasitelkiant žemėlapius, savo kūnus, paveikslus ar galerijos erdves.

MENAS IR TECHNOLOGIJOS

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su meno ir technologijų ryšio svarba, jų vystymusi nuo pirmųjų žmonių piešinių urvuose iki sudėtingų šiuolaikinių technologijų. Dalyviai sužinos kaip skirtingais laikmečiais buvo išgaunami įvairūs pigmentai, kaip keitėsi menas vystantis įvairioms technologijoms, kaip menininkai dabartiniais laikais pasitelkia technologinius spredimus savo idėjoms įgyvendinti. Praktinės veiklos metu dalyviai išbandys 3D rašiklius arba gamins šiuolaikišką vitražą, pasitelkdami įvairias kūrybines priemones.

GIF’Ų KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Judančių skaitmeninių iliustracijų dirbtuvių metu dalyviai susipažins su GIFŲ (grafinių vaizdų saugojimo formatas) kūrybiniu procesu bei pritaikymu šiuolaikiniame mene ir medijose. Tai tarsi trumpi filmukai arba judantys paveikslai, kuriuos bandys sukurti ir patys dirbtuvių dalyviai.

Programos tikslas susipažinti su esminiais judančios grafikos principais ir šios technikos pritaikymu kūrybiniame procese, bei lavinti kritinį mąstymą atsižvelgiant į sparčiai skaitmeninamo pasaulio kontekstus.

KŪRYBINĖ KOMIKSŲ LABORATORIJA

Kas yra komiksas? Kaip atrodo grafinė novelė? Kaip nupiešti istoriją? Kaip vaizdu perduoti garsą? Ar komiksai skirti tik vaikams? Panagrinėsime įdomiausius ir svarbiausius šiuolaikinio komikso meno aspektus, bei patys kursime unikalius grafinius pasakojimus- komiksus.

Dirbtuvių tikslas ir pagrindinis uždavinys- sukurti unikalia 1-2 puslapių istoriją, papasakotą piešiniu bei ugdyti kūrybišką, netradicinį mokinių mąstymą. Užsiėmimo tema lanksčiai pritaikoma prie mokykloje studijuojamų dalykų. Dalyviai supažindinami su vaizdine medžiaga, kurioje pateikiama aktualiausia ir informacija komiksų kultūros tema.

Edukaciniai užsiėmimai yra įtraukti į Lietuvos Kultūros paso ir Šiaulių miesto Kultūros krepšelio paslaugų rinkinius:

MENOPOLIO edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai rengiami grupėms, ne mažiau nei 10 asmenų. Rašykite mums el. paštu info@menopolis.lt arba skambinkite tel. (841) 521161, nurodykite, kurio užsiėmimo norite, tuomet suderinsime laiką bei detales ir nersime į meno pasaulį!

Kaina – 1 Euras / asmeniui.
Užsiėmimo trukmė 45–60 min.

Skip to content