57-oji kasmetinė Šiaulių menininkų paroda

2018 m. gegužės 18 d. – birželio 23 d.

Parodos atidarymas gegužės 18 d. (penktadienį), 17.00 val.

 

Šiaulių Dailės galerija (Vilniaus g. 245)

Organizatorius: LDS “Šiaulių dailininkų organizacija”

 Šiaulių meno bendruomenė kasmet susiburia į gilias tradicijas turinčią „Šiaulių dailininkų parodą“, kuri šiemet jau 57-oji. Ši apžvalginė paroda giliai įsišaknijo miesto menininkų širdyse ir tapo svarbiu miesto kultūrinio gyvenimo reiškiniu. Sukuriama platforma, kurioje galima susipažinti, diskutuoti, vertinti meninę tradiciją iš skirtingų perspektyvų, palyginti kūrybinį potencialą lokaliame bei respublikiniame kontekste. Kasmet šis įvykis sulaukia daug diskusijų, pagirų bei kritikos – visa tai yra labai naudinga vieningam menininkų bei meno mėgėjų organizmui. Šiais metais Šiaulių dailės galerijoje bus galima išvysti tapybos, grafikos, skulptūros, keramikos ir kt. meno kūrinių.

Meno vietininkai

dr. Salomėja Jastrumskytė

Nuolat ir nuolat meninę kūryba ne tik įsiasmenina, bet į-sivietina. 57-oji šiauliečių paroda pasitinkama ne tik laiko ciklu (kasmet), bet ir vietos tapatybe. Taigi efemeriškasis hic et nunc, – čia ir dabar – įgauna stambias materijos pasparas. Vienu aspektu, tai meno topografinis fragmentiškumas – „naujumas yra lokalus“, kaip teigė Borisas Groisas. Kita vertus, kiekvienas menininkas yra tarsi universaliojo meno pasaulio vietininkas konkrečioje istorinėje ir geografinėje vakuolėje. Postinstitucinėje meno erdvėje atsikartojimai yra prasmingi, tai sau pakankamos grįžtys. Čia ir dabar nebėra tiesinio meno.

Šią 57-ąją, kintamo istorinio dažnio parodą pasitinkame amžinybėn išlydėję Gintarą Martinionį, Algimantą Vitolį Trušį, Birutę Kasperavičienę ir Kazį Kasperavičių.

Mes ir toliau liekame meno vietininkais žemėje apsigaubdami genius loci mantijomis vietininko linksnyje.

 

Skip to content