ISTART PRISTATO REŽISIERIAUS ANTANO GLUSKINO SPEKTAKLĮ-SKAITYMĄ „ČIA AŠ VARATARIUS“

Spektaklis vyks 2016 m. balandžio 15 d., penktadienį, 17 val. Šiaulių dailės galerijoje.

A žinai kas yr bendra tarp Varatariaus ir Čarlia Čaplina?

Yra tokia gera knyga šveicarų rašytoja Pedra Lenza „Čia aš Varatarius“. Jaučiu nesi tokias keistas knygas skaites. I ne tik del geros istorijas apie toki pusiau lūzerį, pusiau svajotoją, „herojų kaip ir mes“ Varatarių, bet i dėl to, ka ta knyga yra parašyta šiaulietiškai. Tiksliau ta knyga yra išversta į šiauliečių kalbą iš šnekamosios Berno vokiečių kalbos.
Čia gal pirms atvejis, nes mums atroda, ka ta šiauliečiu kalba yra kažkokia antraruše, ka negal tokia rašyt geros literatūras. Bet, matai, šveicarai kažkode galvoj kitaip. Jie visi su džiaugsmu skaita tokias knygas i jiems tas baisiai patink.
Patika toks literaturas žaidims i knygas vertėjams Markui Roduneriui i Rimantui Kmitai, kurie nepatingeja išverst romana, galim sakyt, konkrečiai šiauliečiams. I da idomu, ka romana kažkaip suprata i režisierius iš Vilniaus Antans Gluskins, kuris sugalvoja, ka reik pabandyt ne tik šiaulietiškai skaityt, bet i suvaidint scenoj. Nusprendem, ka visks čia tur but šiauliečiu brands i ka aktoriai gal but ne vien profesionalai, padarem atranka i daba ju yr keturi. Kostiumus kur‘ žinoma dizainere šiauliete Gabriele Januškevičiūte. Muzikoj irgi yr pasirinkims. Bet geriausiai tink BIX‘ai, ane?
Tiesa, taip i nepasakem, kas bendra tarp Varatariaus ir Čiaplina. Ai, ateik i sužinosi, jei esi labai smalsus.

Organizuoj: Istartas
Rem‘: Kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universiteto biblioteka.

Skip to content