Maloniai kviečiame jus į Antano Šerono tapybos kūrinių parodos RAKANDAI atidarymą rugpjūčio 13 d. (antradienį) 17 val. Šiaulių dailės galerijoje.

„RAKANDAI“

Kiekvieno žmogaus laiko pojūtis skirtingas. Tačiau bet kokiu atveju jis paveikus – keičia ne tik žmonių suvokimą, papročius, tačiau ir daiktus. Seni rakandai, jų likučiai į šias drobes sugulė kaip iš vaikystės miražų ateinantys prisiminimai. Stiprią įtaką parodos darbams padarė prisiminimai iš to laiko, kuomet gyvenau kaime. Atsiminti šiuos rakandus, įsijausti į jų laiką padeda ne tik senų kaimiškų interjero tradicijų elementai, bet ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenamoji vieta, kitos vietos.
Aukšto ir palėpių kronikų cikle fiksuojamos būtent palėpių rakandų sankaupos ir jų fragmentai. Dūlėjantys daiktai yra labai išraiškingi, kiekvienas turi individualią, nepakartojamą savo istoriją. Kiekvienoje kompozicijoje ieškoma tik toms detalėms, akimirkos pojūčiams svarbiausio spalvinio sprendimo, viena ar kita paletės spalva pabrėžiant reikšmingiausias palėpių radinių detales. Ant aukšto paliktų daiktų ir rakandų istorijos smagios ne tik tapybinio kontempliavimo požiūriu. Jos įdomios ir antropologiniu aspektu. Kyla klausimų, ką ir kodėl žmonės kaupia ir kartais dešimtmečiams palieka dulkių karalystėje.
Visi parodos darbai – ne tik daiktų, bet ir ritualų, kvapų, spalvų ir jausmų perteikimas kasdienybės vaizdiniais, o ši natiurmortiška kasdienybė ir kviečia stipriau išgyventi sustojusio laiko įspūdį, apskritai geriau pajausti kiekvienam savitą laiko ritmą. Kviečiant sugrįžti prie lietuviškosios kultūros bei kasdienybės tradicijų, vieno ar kito gyvenimo ištakų, keliamas ir lietuviškosios tapatybės klausimas.

Antanas Šeronas

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Skip to content