Šiuolaikinio meno festivalis „Virus’26“
Lapkričio 20 d., šeštadienį, 18.30 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) vyks audiovizualinis Alexo Franzo Zehetbauerio performansas „AyH“ (Austrija).
ℹ Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu 👉 https://bit.ly/3k4vyEN
APIE PERFORMANSĄ
„AyH“ yra garsinė choreografija, sukurta vadovaujantis tapytojos ir mistikės Hilmos af Klint kūrybos metodais. Tai šokio ir akustinių paveikslų koncertas, kurį sukūrė muzikantai, bendradarbiaudami su Alexu Franzu Zehetbaueriu ir Christianu Schröderiu.
Kartu jie sukūrė garso vizualizacijas, kurios rodo polifoniją kaip eterinę ir apčiuopiamą sąvoką. Tarp iš pažiūros skirtingų elementų formuojasi ir aiški, ir nesuprantama kalba, kaip kažkas, ką jau seniai žinai. Koncepcijos ir choreografijos autorius Aleksas Francas Zehetbaueris.
Festivalį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė
Organizatorė – Šiaulių dailės galerija
Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Partneriai ir rėmėjai: naujienų portalas „Etaplius“, AB „Šiaulių bankas”, UAB „Laurema”, UAB „Gorila reklama”, MO muziejus, Valstybinis Šiaulių dramos teatras
Festivalio dizaino autorius – Marius Žalneravičius
◾ ◾ ◾
Detalesnė informacija apie festivalio renginius 👉 https://bit.ly/2XPUesQ
◾ ◾ ◾
TARP DVIEJŲ VIRUSŲ
Šiuolaikinio meno festivaliui „Virus atėjo pranašiški laikai. Tenka lenktyniauti su ne tik su naujausiomis mados ir meno tendencijomis, bet ir su planetą siaubiančiu Covid-19 virusu. Vienas virusas užkrečia žmonių vaizduotę laisvės ir grožio idėjomis, kitas stumia į nežinią ir mirtį, tad ir festivalio situacija dvilypė. Skelbdami meno galią turime skaitytis su viruso pavojais. Tai privertė jau antrus metus atsisakyti daug metų vykusio didžiojo „Virus“ madų renginio, tačiau organizatoriai buvo paskatinti ieškoti alternatyvų.
Šiemet šiuolaikinio meno festivalis „Virus‘26“ pristatys dvi monumentalias Mato Janušonio ir Mariaus Puskunigio skulptūras, kurios įsikurs miesto centre. Kostiumo meno elementai išliks spalvinguose ir provokuojančiuose Edvino Mikulskio ir Armos Aghartos performansuose. Kauniečiai teminėje parodoje pristatys atsakingai puoselėjamos aukščiausios kokybės tapybos tradiciją. MO muziejus aplankys Šiaulius su kultinės parodos „90-ųjų DNR“ versija. „Auros“ šokio teatras ne tik šoka! Pamatysime šokėjus kostiuminio performanso judesyje, o šio kolektyvo spektaklis „Deginantis trintis“ vėl gražins mus į ribinių kūno plastikos galimybių grožį. Austro Alexo Franzo Zehetbauerio performansas skelbs Vienos meno bendruomenės ir Šiaulių dailės galerijos bendradarbiavimo pradžią. Tikime, kad šio menininko pastangos maksimalizuoti keisčiausių garsų prasmes sugražins mums akustinių performansų svarbos pajutimą. Pirmą kartą festivalyje dalyvaus „Kosmos Theatre“ su spektakliu „Kafka Insomnia“. Dabar pandeminiai Kafkos laikai, absurdo ir rezignacijos daug, pažinti šias būsenas būtina norint išsikapstyti į šviesą. O siekiant laisvės labai reikia pasitikėjimo, drąsos veikti. Būtent apie tai galvoti kvies ekspresyvus Vilmos Pitrimaitės šokio spektaklis „Tai ne tavo sapnas”. Nepaisant pandeminio viruso grimasų, menas nepraranda savo išskirtinių galių ir siūlo išeitis sutrikusioms sieloms. Todėl būkime kartu.
Skip to content