2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis, nuo 19:00 iki 21:00
Rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, 19.00 val. kviečiame į pokalbį-diskusiją „Nepriklausomas teatras Lietuvoje: Artūro Areimos teatro atvejis“ Šiaulių dailės galerijoje.
Pokalbyje-diskusijoje dalyvaus režisierius Artūras Areima ir Artūro Areimos teatro atstovai. Renginį moderuos Valstybinio Šiaulių dramos teatro literatūrinės dalies vedėja, teatrologė Nomeda Šatkauskienė.

Pandemijos situacija sustabdė daugumos kultūrinių įstaigų įprastą veiklą, išjudindama naujas ir seniai atidėliotas idėjas. Vienas pirmųjų teatrų, kuris suskubo gerbėjams neišeinant iš namų stebėti teatro spektaklius, buvo

Valstybinis Šiaulių dramos teatras

.

Tačiau tuo pačiu susidurta ir su iššūkiais. Pasirodė silpnosios Lietuvos teatrų (ir kultūrinių įstaigų) pusės, žiūrovai skundėsi prastomis (nors esančiomis!) vaizdo įrašų kokybėmis, o Lietuvos Kultūros ministerija taip pat metė degtuką į parako statinę – teatrams skirti finansavimai buvo absurdiškai maži…
Vienas iš teatrų, kurio finansavimas šiais metais susitraukė iki bandymo tiesiog išgyventi – Artūros Areimos teatras, kurio veiklos, kryptys ir problemos tampa šios diskusijos iššauktimi.
Pokalbio-diskusijos metu norime provokuoti dalyvius ir atėjusius pasižiūrėti reginio. Kas mums yra teatras? Kas jis yra valstybei? Režisieriui? Ko iš teatro tikisi šiuolaikinis žiūrovas? Kur link juda Lietuvos teatrai pasaulio kontekste? Kas skiria valstybinius ir nepriklausomus teatrus Lietuvoje? Kokie yra Artūro Areimos teatro išskirtinumai?

Apie teatrą kalbėsimės Artūro Areimos teatro spektaklio „Nothing Hurts“ dekoracijų fone. Spektaklis bus rodomas jau kitą dieną – rugpjūčio 14 d. 21.30 val. Šiaulių dailės galerijoje. Daugiau informacijos apie renginį rasite

Spektaklis „Nothing Hurts“ Šiauliuose

.

Renginys nemokamas.
Pokalbio-diskusijos metu bus laikomasi visų SAM reikalavimų.
Renginys bus fotografuojamas.
_ _ _
Renginys yra „Medijų ir performansų festivalio „Medūza“ dalis, kurio veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Organizatorius

Begemotas

Partnerė

ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJA / SIAULIAI ART GALLERY
Skip to content