Kovo 30 d. – gegužės 14 d. Šiaulių dailės galerijoje veikia paslaptinga paroda „Būtybių tyrinėtojos kabinetas“.

𝐓𝐚𝐢 𝟏–𝟗 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐢𝐮̨ 𝐦𝐨𝐤𝐬𝐥𝐞𝐢𝐯𝐢𝐚𝐦𝐬 𝐬𝐤𝐢𝐫𝐭𝐚 𝐞𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐢𝐧𝐞̇ 𝐩𝐚𝐫𝐨𝐝𝐚, 𝐤𝐯𝐢𝐞𝐜̌𝐢𝐚𝐧𝐭𝐢 𝐧𝐞𝐢̨𝐩𝐫𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐛𝐮̄𝐝𝐮 𝐬𝐮𝐬𝐢𝐩𝐚𝐳̌𝐢𝐧𝐭𝐢 𝐬𝐮 𝐥𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐢𝐮̨ 𝐟𝐨𝐥𝐤𝐥𝐨𝐫𝐮 𝐢𝐫 𝐦𝐢𝐭𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐣𝐚, 𝐨 𝐭𝐢𝐤𝐬𝐥𝐢𝐚𝐮 – 𝐦𝐢𝐭𝐢𝐧𝐞̇𝐦𝐢𝐬 𝐛𝐮̄𝐭𝐲𝐛𝐞̇𝐦𝐢𝐬.

Edukaciją sudaro parodos lankymas su gidu bei po jo vykstantis kūrybinis užsiėmimas, skatinantis interaktyviai ir šiuolaikiškai tyrinėti mitologiją. Kūrybinio užsiėmimo turinys yra skirtingas ir pritaikytas pagal moksleivių amžių.

Pirmoji kelionės dalis skirta unikalios edukacinė parodos „Būtybių tyrinėtojos kabinetas“ lankymui. Paroda kuria fikcinio personažo – Emilijos Gruodytės – naratyvą. Ji visą gyvenimą dirbo siekdama fiksuoti ir išsaugoti galimus mitinių būtybių egzistavimo įrodymus. Paslaptingos mokslininkės tyrinėjimų erdvėje pristatomos 9 lietuvių mitinės būtybės ir vienas tariamai iš Islandijos parsivežtas radinys. Ekspozicija kuriama į švarią erdvę perkeliant „gyvos“ kasdienės buities ir gamtos objektus, pasakojančius unikalias istorijas.

Antroji dalis – dalyvavimas edukaciniuose užsiėmimuose, papildančiuose parodoje pristatomą medžiagą. Mitologijos ir tautosakos temų laukas – puiki terpė kelti klausimus apie praeities ir dabarties visuomenės skirtumus ir panašumus, mokslo, žinių keičiamą realybės suvokimą, emocinio intelekto lavinimo svarbą. Užduočių rinkiniai skirti trims skirtingoms amžiaus grupėms: 7–9 m., 10–13 m., 14+ m. Auditorijai siūloma atlikti užduotis jiems artima raiškos forma, pasitelkiant kasdienes technologijas, keliant klausimus ir lavinant kritinį mąstymą.


𝐑𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚 𝐯𝐲𝐤𝐝𝐨𝐦𝐚 𝐧𝐚𝐮𝐝𝐨𝐣𝐚𝐧𝐭𝐢𝐬 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮̄𝐫𝐨𝐬 𝐩𝐚𝐬𝐨 𝐬𝐢𝐬𝐭𝐞𝐦𝐚: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/7598

Kultūrinės edukacijos kaina vienam mokiniui – 6 Eur. Minimalus dalyvių skaičius – 20 mokinių.

𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐩𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐨𝐝𝐚̨ 𝐒̌𝐢𝐚𝐮𝐥𝐢𝐮̨ 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐞̇𝐬 𝐠𝐚𝐥𝐞𝐫𝐢𝐣𝐨𝐣𝐞 𝐯𝐲𝐤𝐬 𝐩𝐢𝐫𝐦𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚𝐢𝐬–𝐩𝐞𝐧𝐤𝐭𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚𝐢𝐬 𝟏𝟎–𝟏𝟏, 𝟏𝟐–𝟏𝟑, 𝟏𝟓–𝟏𝟔 𝐯𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝𝐨𝐦𝐢𝐬.


Organizatorius – „Vaikų žemė“

Partneris – Šiaulių dailės galerija

Skip to content