Lapkričio 21 d., pirmadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks aktorės Monikos Šaltytės forumo teatro užsiėmimas, kuriame kviečiame dalyvauti visus, kurie nori išbandyti teatrą, kaip kūrybos ir mokymo(si) metodą!
Užsiėmimas nemokamas. Registracija: https://bit.ly/3O0SeUh
Bus galimybė gauti pažymėjimus.
Forumo teatras – kūrybiškas ir patrauklus teatro metodas, išryškinantis problemas taip, kad žiūrovai galėtų svarstyti sprendimus. Tai veiksmo teatras, jame būtinas aštrus konfliktas, akivaizdi priespauda, kuri „aukai“ baigiasi situacija be išeities. Šis teatras interaktyvus, ypatingai svarbus žiūrovo vaidmuo: jis vertina situaciją, įvardija konfliktą, jo priežastis, siūlo situacijos sprendimo būdus ir net išbando juos, pakeisdamas vieną iš aktorių ir iš naujo vaidindamas sceną. Dialogą tarp veiksmo dalyvių ir žiūrovų koordinuoja vedėjas, kuris yra atsakingas už grupėje kuriamą atmosferą, taisyklių laikymąsi, dalyvaujančių asmenų įtraukimą į diskusiją.
Spektaklio scenoje gvildenamos būtent tos problemos, kurios rūpi konkrečiai auditorijai (smurtas, patyčios, ignoravimas, konfliktai su tėvais, mokytojais, diskriminacija, įžeidinėjimas ir kt.). Žiūrovas ne tik įgyja galimybę į jam rūpimą problemą pažvelgti iš šalies, bet ir yra įgalinamas čia ir dabar pakeisti situaciją forumo teatro pagalba išbandant sprendimo būdus.
Skip to content