AKTUALU!

Koronavirusas įsibrovė ir į meninio viruso teritoriją. Tenka pristabdyti šiuolaikinio meno festivalio Virus’25 užmojus ir laukti palankesnių dienų. Laikydamiesi visų rekomenduojamų saugumo priemonių rytoj 17 val. parodomis ir performansais atidarysime festivalį, kad po dienos panirtume į karantininį laukimą. Apmaudu, bet atidaryme nebebus kostiuminio „Auros“ šokio pasirodymo. Tačiau bus festivalio veteranų R. ir A. Uogintų performansas prie galerijos. Atidarysime dekoratyviai puošnios S. Strele tapybos parodą. 18 val. kviečiame į Prisikėlimo aikštę, kurioje vyks skulptūrų projekto „Aksesuarai“ pristatymas ir grupės “Cooltūristės” performansas. Visi tolimesni festivalio įvykiai atšaukiami. Tačiau ne visa programa uždaroma, bus meno projektų viešose erdvėse. Sekite mūsų naujienas!

Maloniai kviečiame jus į šiuolaikinio meno festivalio VIRUS‘25 atidarymą!

REGISTRACIJA į atidarymą vykdoma užpildant anketą https://forms.gle/Gyp27mi77G3ttu1x5, telefonu (8 41) 524385. Dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame suskubti. Laikantis saugumo reikalavimų, renginio metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę ir laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Lapkričio 6 d. (penktadienis)
VIRUS ATIDARYMAS 17.00 val.
S. Strele (LV) kūrybos paroda „Parodos kurios niekada neįvyko“
Kauno šokio teatro „Aura“ performansas „Begalybės“
R. ir A. Uogintų instaliacija „Jubiliejus“ ir performansas „Pandemija“
Viešų erdvių projekto „Aksesuarai“ pristatymas
(kuratoriai V. Viržbickas ir P. Andriuškevičius)
Garsinė scenografija – OBCDN
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 12 d. (ketvirtadienis)
VIRUS ŠOKIS 18.30 val.
Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Deginanti trintis“
Bilieto kaina 8 Eur / 5,50 Eur (Ticket Market)
(Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)

Lapkričio 27 d. (penktadienis)
VIRUS MENAS 16.00 val.
Teminė tapybos paroda „Raminantis artėjančios nelaimės gaudesys“
(kuratorius J. Gasiūnas)
G. Žukauskaitės performansas „La Loba“
Garsinė scenografija – OBCDN.
Performatyvus G. Lukošaičio skulptūros „Polytopija“ pristatymas
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 29 d. (sekmadienis)
VIRUS ŠOKIS 18.30 val.
Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Netikėtasis Dali“
Bilieto kaina 8 Eur / 5,50 Eur (Ticket Market)
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Gruodžio 12 d. (šeštadienis)
VIRUS TEATRAS 18.30 val.
Spektaklis „Pušis, kuri juokėsi“. Režisierius P. Ignatavičius
Bilieto kaina 8 Eur / 5,50 Eur (Ticket Market)
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Viruso karūna
Jubiliejinis 25-tas šiuolaikinio meno festivalis Virus kaip niekada aktualus ir tiksliai perteikiantis dramatišką situaciją. Gyvenimo ritmą pakeitęs koronavirusas savaip režisuoja tikrovę, žmonių likimus ir kultūrinį gyvenimą. Tai rimtas „partneris“, su kuriuo šiandien reikia derinti kiekvieną gyvenimo detalę.
Festivalis „Virus“ daug metų puoselėjo pozityvią viruso pusę – užkrečiančią meno, mados galią. Dabar reikia atsižvelgti į visas viruso savybes. Todėl jubiliejinis festivalis įgyja naujų bruožų. Visų pirma, atsisakėme masinių renginių, nebus didžiojo mados šou. Tačiau jau atidarymo dieną bus pristatyta viešų erdvių meno kolekcija „aksesuarai“. Lapkričio mėnesį miestiečiai ir svečiai galės grožėtis šiuolaikinių skulptūrų kolekcija Prisikėlimo aikštėje.
Atidarymo dieną ant Šiaulių dailės galerijos laiptų įsikurs R. ir A. Uogintų violetiniai liūtai – viruso sargai. Šie menininkai daug metų vystė performanso meną Viruso festivaliuose, todėl ir šį kartą jie vaikys mūsų baimes. Galerijos viduje Kauno šokio teatro performansas „begalybė“ išplės atidarymo ritualą iki nenuspėjamų prasmių. Jauna, talentinga Latvijos menininkė Sandra Strele konceptualios parodos kūriniais pakvies į niekada neegzistavusių parodų erdves. Tradiciškai atidarymo garsų režisūra patikėta puikiam didžėjui OBCDN.
Kiti festivalio renginiai taip pat susiję su ilgamete jo istorija, su šiuolaikinio šokio puoselėjimo tradicija, eksperimentiniu teatru, meniniais siurprizais. Vienas jų, tai kolosalus Gintauto Lukošaičio paminklas virusui savivaldybės skvere. Aktualiausias tapybos tendencijas išskleis ankstyviausių festivalio projektų bendraautorius Jonas Gasiūnas, jo kuruojamos parodos atidarymą praturtins emociškai stiprus Godos Žukauskaitės performansas.
Paulius Ignatavičius eksperimentinio teatro galimybėmis prajuokins Kęstučio Šapokos pušį. Tai provokuojantis spektaklis apie posajūdinės Lietuvos grožį ir absurdą. Būtent tuomet gimė Viruso festivalis, laikai susišaukia, viruso idėja išsiskleidžia kaip niekada plačiai ir apima visus. Labai tikimės, kad šį kartą viruso kaprizai mums bus palankūs ir mes visus sumanymus realizuosime. Juolab, kad Mariaus Žalneravičiaus festivalio dizaine tiek daug smūgiuojančios šiaulietiškos jėgos, kad bet kokios kliūtys atrodo tiesiog juokingos.

 

 

Daugiau apie Sandros Strēle festivalio atidarymo parodą „Parodos, kurios niekada neįvyko”.

„Parodos, kurios niekada neįvyko” — tapytojos vystomas kūrybos darbų ir parodų ciklas, kuriame autorė apmąsto neįgyvendintas idėjas. Autorė atkreipia dėmesį, jog per gyvenimą menininkams kyla galybė kūrybinių minčių, tačiau tik maža dalis pristatoma personalinėse parodose. Nes veikia laiko stygius, politinė situacija, pandemijos, ekonominiai nuosmukiai, asmeninės priežastys, ekspozicinių erdvių, sėkmės ar lėšų trūkumas. Šioje serijoje menininkė tapo idėjas ir koncepcijas, kurias norėtų įgyvendinti realybėje, žaisdama su žinomomis ir nežinomomis galerijų bei muziejų erdvėmis, tapydama savo įsivaizduojamų personalinių parodų vaizdinius.

Trumpai apie autorę: Sandra Strēle 2016 m. įgijo tapybos magistro laipsnį Latvijos dailės akademijoje, 2013-14 m. pagal mainų programą studijavo Antverpeno karališkojoje dailės akademijoje. Pasiekimai: Jaunojo tapytojo prizas (2019), The Elizabeth Greenshield Foundation (Kanada) stipendija (2019), SEB banko stipendija tapytojams (2016), Brederlo von Sengbusch meno prizas (2014), Inaros Teterevos stipendija menininkams (2012).

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė
The Elizabeth Greenshields Foundation, Latvijos valstybinis kultūros fondas
Informaciniai rėmėjai: LRT Plius, naujienų portalas „Etaplius“
Partneris: Šiaulių valstybinis dramos teatras.
Organizatorius: Šiaulių dailės galerija.
Dizaino autorius M. Žalneravičius

Skip to content