Spalio 21 d., šeštadienį, Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) bus rodomas performansas „Žiūrėdama viena į kitą“.
Bilietus galima įsigyti: https://shorturl.at/sCOTZ
Performansas „Žiūrėdama viena į kitą“ – režisierės, auksinio scenos kryžiaus laureatės Eglės Švedkauskaitės sumanytas kūrinys, tyrinėjantis moters žvilgsnį į save pačią ir savo kūrinius. Gausi kūrėjų grupė suburta šiam projektui pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu pasirinko Lietuvos fotografės ir dailininkės Veronikos Šleivytės (1906–1998) biografiją ir kūrybinį palikimą, tačiau centrinėmis performanso figūromis tampa trys jo atlikėjos: Lietuvos kino ir teatro legenda Eglė Gabrėnaitė, aktorė Elžbieta Latėnaitė, performerė ir dainininkė Justina Mykolaitytė.
Remiantis kūrėjų asmeninėmis patirtimis, analizuojamos tokios temos kaip: moteris kaip geismo objektas, kūniškumas, seksualinės tapatybė, queer bendruomenės kelionė į viešumą, moters kūrėjos santykis su autoritetų figūromis, priklausymas žymiai šeimai, bandymas atrasti savo individualumą. Šios temos atskleidžiamos pasitelkiant video meną, šokį, muziką, stand-up comedy elementus.
Veronika Šleivytė bei jos fotografijos ir paveikslai tampa išeities tašku, tačiau ji pati nėra reprezentuojama kaip asmenybė, nebandoma jos „vaidinti“, atkurti jos gyvenimo įvykių. Šios menininkės buvimas išreikštas kaip simbolis moters paraštėse, kuriai atėjo laikas išeiti į scenos vidurį. Žiūrovus paerformanso metu pasitinkantis Šleivytės jubiliejaus vaizdo įrašas kviečia priimti progą švęsti nesuvaržytą moteriškumą ir įvariausias jo formas.
Performansas „Žiūrėdama viena į kitą“ debiutavo tarptautinio „Sirenų“ festivalio „Klubo“ programos metu, buvo pristatytas Kauno festivalyje „ConTempo“ bei skirtingose Vilniaus galerijose.
Atlikėjos: Eglė Gabrėnaitė, Justina Mykolaitytė, Elžbieta Latėnaitė
Režisierė – Eglė Švedkauskaitė
Kūrybinė prodiuserė – Giedrė Bagdžiūnaitė
Kompozitorė – Agnė Matulevičiūtė
Video menininkė – Ieva Kotryna Ski
Scenografė – Ona Juciūtė
Choreografas – Mantas Stabačinskas
Dramaturgijos konsultantė – Monika Baranauskaitė
Šviesų dailininkas – Julius Kuršys
Techninis vadovas – Vytautas Narbutas
Grafikos dizainerė – Dalija Kaukėnaitė
Trukmė – 50 min.
Rėmėja – Lietuvos Kultūros Taryba
Partneriai: Kupiškio etnografijos muziejus, Lietuvos kino centras, Šiaulių dailės galerija
Premjera – 2021 m. spalio 1 d., kultūros ir meno komplekse „Sodas2123“
Skip to content