Šiauliuose kovas – frankofonijos mėnuo! Šia proga į Šiaulių dailės galeriją grįžta prancūzų kinas!

Bilieto kaina – 3 Eur, 2 Eur su nuolaida (moksleiviai, studentai, senjorai).

PROGRAMA:

2024 m. kovo 1 d., penktadienį, 18.00 val. filmo „Antuanetė Sevenų kalnuose“ („Antoinettes dans les Cévennes“) peržiūra.

Režisierius: Caroline Vignal
Vaidina: Laure Calamy, Benjamin Lavernhe, Olivia Côte, Marie Rivière, Denis Mpunga
Trukmė: 96 min.
Išleidimo metai: 2020

APIE FILMĄ

40-metė pradinių klasių mokytoja Antuanetė nekantriai laukė ilgai planuoto savaitgalio pabėgimo su savo vedusiu mylimuoju Vladimiru, vienu iš jos mokinių tėvu, tačiau jų planus sugriovė vladimiro žmonos netikėtai užsakytas žygis į pietų Prancūzijos kalnus. Antuanetė impulsyviai nusprendžia juos sekti, pasirinkusi netikėtą kelionės kompanioną – užsispyrusį asilą Patriką. Antuanetė kelionėje atranda daug, daug daugiau, nei tikėjosi…
Nuostabiai išdykęs filmas, žiūrovams primenantis, kad kartais kelionė yra svarbesnė, nei pats kelionės tikslas. Nuoširdus filmo žavesys pralenkė keletą populiarių JAV filmų ir tapo vienu didžiausių Prancūzijos kino hitų.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Yqyw3sH666o&ab_channel=DiaphanaDistribution

 

2024 m. kovo 7 d., ketvirtadienį, 19.00 val. filmo „Sudie, kvailiai“ („Adieu les cons“) peržiūra.

Režisierius: Albert Dupontel
Vaidina: Virginie Efira, Albert Dupontel, Michel Vuillermoz, Nicolas Marié
Trukmė: 87 min.
Išleidimo metai: 2020

APIE FILMĄ

Sulaukusi 43-ijų, Siuzė Trappet išgirsta negailestingą diagnozę, ji serga nepagydoma liga ir gyveni jai liko vos keli mėnesiai. Nebeturinti ko prarasti, moteris ryžtasi paskutiniam išbandymui – surasti prieš daugybę metų įvaikinti atiduotą sūnų. Biurokratiniais labirintais klajojančią moterį likimas suveda su JB, darbo nustekentu programuotoju, ir Ponu Blin, aklu ligoninės archyvų darbuotoju. Nuostabą kelianti trijulė seka Siuzės sūnaus pėdsakais, ir jų nuotykių galėtų pavydėtų net rimčiausi veiksmo filmų herojai.

Septyniais „Cezariais“ apdovanota ir geriausiu metų filmu pripažinta komedija – tai siautulinga vizuali opera, kurioje savo vietą randa ir lyriška istorija, ir absurdiškų situacijų komiškas tikrumas.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=su_sggzvVVQ&t=2s&ab_channel=Unifrance

_ _ _

 

Organizatorė – Šiaulių Didždvario gimnazija

Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Šiaulių dailės galerija

 

Skip to content