Maloniai kviečiame 2017 m. gegužės 11 d, ketvirtadienį, 17 val. į Medijų meno festivalio ENTER’15 atidarymą Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245). Festivalis vyks 2017 m. gegužės 11–31 d., Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.

Medijų meno festivalio ENTER’15 programa:
Gegužės 11 d., ketvirtadienis
ENTER ATIDARYMAS IR PARODOS. 17 val.
Das Vegas personalinė paroda „Įvertinimas“ ir performansas „Meno vertė: aukcionas“.
Geistės Kinčinaitytės ir Jamies Wilkie instaliacija „Apie vaizdo kūną / notes on the body of the image“.
Kristinos Inčiūratės projekto „Kompostas“ pristatymas. Muzikinis performansas pristatymo metu – 17.30 ir 18.00 val. Dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Gegužės 20 d., šeštadienis
MENIŠKIAUSIO ROBOTO KONKURSAS. 14 val.
Robotų konstruktorių ir menininkų kūrybinės laboratorijos „RobArt“ rezultatai.
Gegužės 15 – 20 dienomis robotikos entuziastai, pradedantys ir pažengę robotų konstruktoriai kviečiami į medijų meno festivalio ENTER’15 kūrybinę laboratoriją „RobArt“. Kelias dienas robotų konstruktoriams bus suteikta galimybė bendradarbiaujant su menininkais patobulinti jau turimą arba sukurti naują robotą, kuris būtų netradicinės meniškos formos arba atliktų menininkams būdingą veiklą. Baigiamajame renginyje gegužės 20 d., visuomenei bus pristatyti kūrybiniai laboratorijos rezultatai. Trys pirmas vietas užėmę meniškiausių robotų autoriai bus pagerbti vertingomis dovanomis.
Tikimės, kad tos renginys paskatins platesnę robotikos sąmpratą, formuos naujus įgūdžius, skatins išradingą mąstymą ir bus abipusiai naudingas technologijų ir meno sričių atstovams, išplės požiūrį į technologijų galimybes.
Renginys nemokamas.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Gegužės 26 d., penktadienis
ENTER KINAS IR GARSAS. 17 val.
Medijų meno “Enter’15” festivalio konkursinė trumpametražių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai. Grupės „Trintukas prieš tikrovę“ medijų meno performansas LO(L).
Renginys nemokamas. Kino programos kuratorius Virginijus Malčius.
Koncertų salė “Saulė”, Tilžės g. 149

Trys geriausi filmai bus įvertinti piniginiais prizais: I vieta – 700 Eur, II vieta – 500 Eur, III vieta – 300 Eur.
Konkursinės trumpametražių filmų peržiūros vertinimo komisijos nariai:
Ernesta Šimkienė, menotyrininkė.
Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkas.
Tomas Andrijauskas, medijų menininkas.
Arūnas Uogintas, dailininkas.
Virginijus Malčius, medijų menininkas.
Saulius Pučinskas, medijų menininkas, TV prodiuseris.

2017 METŲ KONKURSINĖS FESTIVALIO ENTER’15 PERŽIŪROS NUGALĖTOJAI:

Andrius Žemaitis „BROLIŲ HARMONIKA“, 2017.
I vieta – 700 Eur.
Adomas Žudys „MESIJUS X MUNPAUZN – ROJUJE TU“, 2016.
II vieta – 500 Eur.
Lukas Nagelė „ŽINOTI“, 2016.
III vieta – 300 Eur.

2017 METŲ KONKURSINEI FESTIVALIO ENTER’15 PERŽIŪRAI ATRINKTŲ KINO FILMŲ SĄRAŠAS:

Adomas Žudys „MESIJUS X MUNPAUZN – ROJUJE TU“, 2016

Adomas Žudys „ŠIAULIŲ STUDIJA“, 2016

Andrej Polukord „MULTIFUNKTION NO.:1“, 2017

Andrius Žemaitis „BROLIŲ HARMONIKA“, 2017

Antanas Gana „MAY“, 2017

Antanas Skučas „LEGENDA APIE ŠVENTOSIOS UPĖS VARDĄ“, 2016

Dagnė Gumbrevičiūtė „ERROR-DOWNFALL“, 2017

Dainora Petrauskaitė „STAIRS“, 2017

Emilija Juzeliūnaitė „POKALBIAI“, 2016

Gabija Pernavaitė „TAVO VIETOJ / TV“, 2017

Indrė Juškutė „DABAR JAU VISKAS. IKI…“, 2016

Jonas Suchadolskas „KARLAS“, 2016

Jorė Janavičiūtė „KAIP DAROMI VAIKAI / HOW TO MAKE KIDS“, 2017

Meidardas Valkevičius, Sigitas Mikūta „HUNT“, 2015

Rimas Sakalauskas „DUOKIT MEDALĮ“, 2016

Dominykas Bliznikas „BA-KUNA /PALIKAI“, 2016

Rokas Grosmanas „LTZOO – KAI MINTYS LAPO PRAŠOSI / IKI KRAŠTO“, 2016

Vitalij Pozyriof „NEMIRIAU“, 2016

Vytautas Adomaitis „ĮPRASTAS“, 2015

Lukas Nagelė „ŽINOTI“, 2016

KRISTINOS INČIŪRAITĖS ŠIUOLAIKINIO MENO PARODA „KOMPOSTAS“
Parodos atidarymas vyks 2017 m. gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) Medijų meno festivalio ENTER’15 atidarymo metu. Muzikinis performansas atidarymo metu: 17.30 ir 18 val.
Muzikiniame performanse dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai (Šiauliai)

Kristina Inčiūraitė savo šiuolaikinio meno projektuose kalba apie „dykumėjimo“ reiškinį, kuris, anot menininkės, pasireiškia „nuskurdintose“ vietose, visuomet atvirose transformacijai – „nuo pat kūrybos pradžios kreipiau dėmesį į apleistas ištuštėjusias vietas, kurios ženklina tam tikrą liminalumo būseną – kažkas jau įvyko, bet nauja dar neįsisteigė. Tai eksperimentavimo zona“.

Tęsdama 2016 m. personalinės parodos temą „Dykumėjimas“, Kristina Inčiūraitė plečia probleminį dykumėjimo reiškinio lauką pasiūlydama šiuo metu filosofės DonnosHaraway aktyviai artikuliuojamą „kompostavimo“ proceso svarbą. Tai galimybė „nualintai žemei“ atsinaujinti. Biologiškai skaidžios atliekos, dedamos plonais sluoksniais, palengva pūva ir dėl šių natūraliai vykstančių irimo procesų susidaro kompostinė žemė. Šiuo atveju irimas tampa naujo gyvenimo prielaida, o kompostavimas filosofei tampa puikiu pavyzdžiu apibrėžti nuolatinį vyksmą (ongoingness), kuris pratęsia aktualias tapsmo teorijas filosofiniame diskurse. Jai aktualios kolektyviai kuriamos, ribų neturinčios sistemos (sympoiesis), esančios kaip priešprieša save reprodukuojančioms sistemoms (autopoiesis). Atsižvelgdama į didžiules ekosistemos problemas, kilusias dėl žmogaus veiklos, DonnaHaraway kritikuoja posthumanizmą, prie kurio koncepcijos plėtojimo pati nemažai prisidėjo, ir kviečia „kompostuoti“ – dalyvauti kolektyviniame atsinaujinimą skatinančiame vyksme.

Kristina Inčiūraitė savo personalinėje parodoje pristato kūrinius, kuriuose vienaip ar kitaip išreiškiamas „dykumėjimo“ procesas ir jo sprendimo būdai. Pagrindinis parodos akcentas – „Varošos gyventojai“ – nauja instaliacija, į kurią įtraukti ir ankstesni menininkės kūriniai. Kompostuodama praeities ir dabarties, Lietuvos ir Kipro kontekstų sluoksnius, menininkė atranda svarbiausius projekto veikėjus – vėžlius, apsigyvenusius pajūryje, Famagustos miesto Varošos rajone – turkų okupuotoje ir izoliuotoje Kipro pajūrio teritorijoje nuo 1974 metų.

Į netoliese žvejojančiųjų tinklus dažnai įsipainioja jūriniai vėžliai, jų gana daug šioje teritorijoje. Tačiau niekas nežino, kiek erozijos veikiamoje miesto-vaiduoklio aplinkoje jų gyvena. Kristinos Inčiūraitės projekte šie vėžliai įgauna daugybę pavidalų. Jų kiautų raštai – tai tarsi įvairių kombinacijų vėžlių ekosistemos brėžiniai, sukurti jaunųjų Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos auklėtinių: Lukrecijos Balbierytės, Karolinos Bartoševič, AnastasijosDiukovos, LadosMoskalenko, Julijos Skobelevos ir Gabijos Sperskaitės.

Kristina Inčiūraitė (g. 1974 m. Šiauliuose) gyvena ir dirba Vilniuje. Tai viena produktyviausių šiuolaikinio meno kūrėjų, kasmet pristatanti po kelis naujus projektus, į kuriuos dažnai bendradarbiauti kviečia moksleivius bei akademinį jaunimą.

Jos kūryba buvo pristatyta meno institucijose, tokiose kaip Ukrainos Nacionalinis meno muziejus Kijeve, „Oi Futuro“ kultūros centras Rio deŽaneire, Kalmaro meno muziejus Švedijoje, Šiuolaikinio meno centras „Laznia“ Gdanske, „ar/gekunstGalerieMuseum“ Bolcane, KUMU meno muziejus Taline, „MuzeumSztuki“ Lodzėje, „Mucsarnok“ Budapešte, „NGBK“ Berlyne, „CasinoLuxembourg – Forumd’artcontemporain“ Liuksemburge, Pori meno muziejus Suomijoje, „FondazioneSandrettoReRebaudengo“ Turine, Nacionalinė dailės galerija bei Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir kitose. Ji dalyvavo menininkų rezidencijose Austrijoje, Suomijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Švedijoje bei Kinijoje.

Daugiau informacijos: www.inciuraite.lt

DAS VEGAS PERSONALINĖ PARODA „ĮVERTINIMAS“ IR PERFORMANSAS „MENO VERTĖ: AUKCIONAS“

Performansas vyks 2017 m. gegužės 11 d. 17.00 val. festivalio ENTER’15 atidaryme. Das Vegas suteiks jums galimybę investuoti į meną!
Personalinė lietuvio menininko DasVegas paroda „Įvertinimas“ tyrinėja politinės ekonomikos apraiškas giluminiuose meno procesuose. Tai spekuliatyvaus meno projektas kvestionuojantis meno kūrinio suvokimą per ekonominius principus, t.y. per „meno kūrinio kaip produkto“ permąstymą bei išryškinantis subjektyvių ir objektyvių vertinimo kriterijų priešpriešą.

Parodoje bus eksponuojami darbai iš keletos didesniojo „Meno vertė“ projekto. Projektas taip pat nagrinėja procesus per abstrakcijos sąvoką, kuri per skaičius gali būti suvokiama kaip vienas iš šiuolaikinio pasaulio, kuriame pasitikėjimas skaičiais ir duomenimis sparčiai auga, semiotikos ženklų. Šiuo projektu siekiama sukurti postabstrakcijos estetiką ir koncepciją apie ją kaip sąlygą reikštis naujoms šiuolaikinio pasaulio ir šiuolaikinio meno sintezėms. Projekte šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio kritika pasireiškia per duomenų ir skaitines apraiškas. Kvestionuojamas eksponentiškai stiprėjantis šiuolaikinio žmogaus (postžmogus, posthumanizmas) pasitikėjimasskaičiais ir duomenimis, jų įtraukimas į kasdienį pasaulį suabstraktinant ir unifikuojant viską, kas nėraskaičius ar anksčiau nebuvo suvokiama kaip galimybė užkoduoti ir suskaitmeninti – per laikrodinį laiką, medijų archeologiją, algoritminį apdorojimą, kompiuteriją, quantified-self (kiekybinis aš, life-logging)judėjimą, didžiuosius duomenis (Big Data), daiktų internetą (IoT, Internet ofThings) ir kitas apraiškas.

Neseniai projektas įgavo internetinės svetainės pavidalą kurioje Lietuvos mokesčių mokėtojai gali paremti savo mokestiniais 2 procentais GPM Das Vegas menininką ir projektą bei sukurti „Meno vertė“ projekto kūrinius. Plačiau tinklapyje www.MenoVerte.lt .

Projektas „Meno vertė“ kelia įvairius klausimus: kaip ir kas matuoja meno vertę, kas tą vertę apmoka, kur baigiasi ar prasideda meno kūrinio kelionė; kitaip tariant, keliami klausimai apie meno rinką, meno politiką, meno kolekcionavimą, paramą menui ir kultūrai. Jis įgyvendinamas skirtingomis formomis: Europos bienalėje Manifesta ir galerijoje Sodų 4 jis tapo performansu – aukcionu, kitąkart – paramos platforma internete, planuojama kūrinį išplėsti į kitas formas ir įgyvendinti jį bendradarbiaujant su daugiau menininkų.

DasVegas – lietuvis menininkas, eksponuojantis darbus skirtingose platformose ir įvairiuose netikėčiausiuose kontekstuose. Menininko darbai eksponuojami svarbiausiuose medijų meno festivaliuose pasaulyje, taip pat Europos šiuolaikinio meno bienalę Manifesta, Stambulo bienalę, Talino spaudos trienalę, meno festivalį Video Brasil Brazilijoje ir kitur.

Parodoje kiekvienam bus galima sudalyvauti „Meno vertė: aukcionas“ projekte ir sukurti savo skaitinius kūrinius bei juos įsigyti, šis performansas buvo eksponuotas MANIFESTA 11, Ciurichas, Šveicarija ir Sodų 4 meno erdvėje, Vilniuje.

Instaliacijos APIE VAIZDO KŪNĄ (notes on the body of the image) pristatymas.

Garsas: James Wilkie
Vaizdas: Geistė Kinčinaitytė

Ši instaliacija – tai vizualūs ir garsiniai ‘užrašai’ iš didesnio tiriamojo projekto apie sensorinį suvokimą mene, kuriame nagrinėjamos jungtys tarp barokiškųjų haptinių potyrių ir žiūrovo įkūnyto ryšio su ekranu (projekcija, skaitmeninis ekranas ir pan.). Projekte persiklojantys medijų archeologijos, meno istorijos ir šiuolaikinės vaizdų kultūros laukai suteikia kūno, vaizdo ir technologijos tyrinėjimams tiek praktinės, tiek konceptualios erdvės žvelgti į žiūrovo kūną kaip į pagrindinį patirties mediatorių. Jaučiu, vadinasi, egzistuoju.

Daugiau apie autorę
http://www.geistekincinaityte.com/

James Wilkie instaliacijai sukūrė garsą, konceptualiai sureagavus į projekto idėją. Wilkie išvertė J. S. Bacho kūrinį iš tradicinės baroko harmonijos, taip vadinamosios ‘žemiškosios’ struktūros (telluric), į šiuolaikinės muzikos konceptais paremtą harmoninę kalbą. Ši transformacija pakeitė linijinišką kūrinio tėkmę į daugiasluoksnio, laike ir erdvėje besivystančio garso patyrimą.

MENIŠKIAUSIO ROBOTO KONKURSAS „ROBART“

Gegužės 20 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame Jus į MENIŠKIAUSIO ROBOTO KONKURSĄ. Bus pristatyti Robotų konstruktorių ir menininkų kūrybinės laboratorijos „RobArt“ rezultatai. Dalyvauja Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda, TMC ROBOTICS komanda (Povilas Urbonavičius, Vasarė Pilkaitė, Skaistė Kairytė Paulius Jasenas, Matas Matula) ir Šiaulių miesto menininkai. Renginys nemokamas.

Gegužės 15 – 20 dienomis robotikos entuziastai, pradedantys ir pažengę robotų konstruktoriai buvo pakviesti į medijų meno festivalio ENTER’15 kūrybinę laboratoriją „RobArt“. Kelias dienas robotų konstruktoriams buvo suteikta galimybė bendradarbiaujant su menininkais patobulinti jau turimą arba sukurti naują robotą, kuris būtų netradicinės meniškos formos arba atliktų menininkams būdingą veiklą. Tai galėtų būti judanti skulptūra, kinetiškas objektas, dainuojantis, tapantis, piešiantis, šokantis ar kitaip pakeistas ir meniškai užprogramuotas robotas.

Gegužės 16-19 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje veikė „Tarpdalykinės-kūrybinės dirbtuvės“. Šių dirbtuvių vadovai gimnazijos dailės mokytoja Rasa Prišmontienė ir informacinių technologijų mokytojas Ričardas Gečas su gimnazistų komanda kūrė netradicinius meno ir technologijų projektus:

  • „Helovyno dėdė“ (kūrybinė grupė: Karolis Kundrotas, Greta Siroveckytė, Odeta Lekavičiūtė, Gabrielė Viliūtė, Mantas Meškauskas, Toma Andrijauskaitė, Simonas Kukarskis, Rokas Milčinauskas, Karolina Rudzinskaitė, Karolis Šalkauskas, Simona Pabrėžaitė, Evaldas Perminas, Petras Ulčinas, vadovė – Rasa Prišmontienė);
  • „Led (-inės) panelės“ (Mantas Valentas, Rasa Prišmontienė, Ričardas Gečas);
  • „Begalybės veidrodžiai“ (Mantas Valentas, Rasa Prišmontienė, Ričardas Gečas);
  • „Piešimas Arduino juosta“ (Mindaugas Mikalauskas, darbo vadovas – Ričardas Gečas);
  • kiti projektai.

Baigiamajame renginyje gegužės 20 d., visuomenei bus pristatyti kūrybiniai laboratorijos ir Tarpdalykinių-kūrybinių dirbtuvių rezultatai. Tris pirmas vietas užėmę meniškiausių robotų autoriai bus pagerbti vertingomis dovanomis. Tikimės, kad toks renginys paskatins platesnę robotikos sampratą, formuos naujus įgūdžius, skatins išradingą mąstymą ir bus abipusiai naudingas technologijų ir meno sričių atstovams išplės požiūrį į technologijų galimybes.

Skip to content