Medijų meno festivalis ENTER‘16

,

Medijų meno festivalis ENTER‘16

2018 m. balandžio 27 – gegužės 12 d.

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

2018 metų medijų meno festivalio „Enter‘16“ paroda „InterAkcijos“ skirta Lietuvos kinetinio ir interaktyvius meno raidos apžvalgai. Tokia paroda suteiks galimybę pažvelgti į prasmines pirmųjų kinetinių skulptūrų ir naujausių interaktyvių instaliacijų sąsajas ir atskleis žaidybinio atraktyvumo plėtotę mene. Konceptualiai talpūs garsiausių menininkų kūriniai padės aiškiau suvokti pramoginiu interaktyvumu persmelktos mūsų visuomenės procesus. Kita vertus, tai labai žaisminga ir įvairiapuses psichosomatines patirtis žadinanti paroda. Tai ne kontempliacijos, o visapusiško įsitraukimo erdvė.

Pažvelgus į pačius ankstyviausius interaktyvaus, kinetinio meno pavyzdžius Lietuvoje, gerai matyti, kad jie buvo pranašiški, prasmingai talpūs ir taikliai nuspėjantys interaktyvumo technologijų raidą netolimos ateities visuomenėje. Tai kontrolės, programavimo ir vartotojiškos interakcijos visuomenė. Todėl verta atsigręžti atgal, kad suprastume, kaip interaktyvios instaliacijos per paskutinį dešimtmetį iš parodų salių ir persikėlė į robotų šou prekybos centruose, videomenas atsidūrė greitkelių stebėjimo vartuose, o kompiuterinė grafika transformavosi į interaktyvų mobiliųjų telefonų išmanumą.

Interaktyvaus meno idėjos tirpsta visuotinėje „geimifikacijoje“, todėl svarbu yra pamatyti, kas liko iš jų ištakų. Iš kitos laiko perspektyvos įdomu pažvelgti į pirmuosius kūrinius, kuriuose stipri skulptūrinė plastika puikiai derėjo su tuometinėmis technologinėmis inovacijomis, ateities ilgesys buvo skandinamas antiutopiniais motyvais, o interaktyvus žaismingumas atsiverdavo žalojančio pavojaus grimasomis. Tokiu pavyzdiniu kūriniu galėtų būti Dainiaus Liškevičiaus 1998 metais sukurta instaliacija „In/Out“ su automatiškai judančiomis durimis.

Festivalio renginių programa:

17.00 val. Parodos „InterAkcijos“ atidarymas. Dalyvauja Dainius Liškevičiaus, Žilvinas Kempinas, Julijonas Urbonas, Mindaugas Tendziagolskis, Kęstutis Svirnelis, Tomas Grunskis, Adomas Žudys, Dalia Mikulionytė, Vaclovas Nevčesauskas, Marius Žalneravičius, Marius Bartkus, Sigitas Gužauskas, Justina Linkutė, Jurga Marcinauskaitė, Kotrynė Čalkaitė, Dalius Puzinas, Andrius Grigalaitis, VDA magistrų interaktyvaus meno kolekcija, Liepojos universiteto medijų meno „MPLab“ laboratorijos kolekcija. Festivalio atidarymo metu koncertuos KOTORI. (Šiaulių dailės galerija. Vilniaus g. 245 ir prekybinės patalpos šalia Šiaulių dailės galerijos. Vilniaus g. 237 )

19.00 val. GoraParasit interaktyvi multimodalinė gyva skulptūra/performansas „Pipe Dreaming“. ( Šiaulių universiteto bibliotekos fojė. Vytauto g. 84)

Festivalio rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Rengėjas: Šiaulių dailės galerija.

 

Skills

Posted on

2018 27 kovo

Skip to content