Ramūno Danisevičiaus paroda „LIKĘ“

Sausio 24 dieną, 17.30 val. Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia į žinomiausio Lietuvos spaudos fotografo Ramūno Danisevičiaus parodos „LIKĘ“ atidarymą Šiaulių dailės galerijoje. Paroda bus eksponuojama iki vasario 16 dienos.

Pasak paties autoriaus, į parodos pavadinimą galima žvelgti dvejopai – jis nurodo ir į lietuvišką žodį „likę“, ir į socialiniuose tinkluose paplitusį laikinimo fenomeną: „Nors parodos pavadinimas yra „Likę“, galima sakyti „like“. Žodis „likę“ nurodo į tai, kas atėjo ir liko, nes viskas praeina, o kažkas lieka.“

Fotografas Ramūnas Danisevičius, unikalus pasaulio tyrinėtojas, kviečia apsilankyti parodoje ir pamatyti, kaip kasdieniu stebėjimu autorius dokumentuoja santykį su mus supančia aplinka.

Parodoje bus eksponuojama R. Danisevičiaus kūryba atlikta bei pateikiama įvairiomis technikomis: nuo tradicinės žurnalistinės fotografijos veidrodiniu fotoaparatu, spalvotų pinhole iki Instagram bei Facebook publikuojamų fotografijų su komentarais. Autorius teigia, kad fotografijų, atliktų su viena ar kita fototechnika, neišskiria kaip atskiro projekto. „Telefonas labiau primena užrašų knygelę, kurioje gali viską pasižymėti. O štai su juostiniais fotoaparatais kiek kitaip – daugiau apgalvoti kadrai, nespaudi visko iš eilės. O juk ir miesto tema, kuri atsispindi mano kūryboje, praktiškai niekada nesibaigia, ją gali daryti įvairia technika nuo pavasario iki pat žiemos. O tada belieka paimti kažkokią dalį ir iš jos daryti parodą“, – mintimis dalijasi R. Danisevičius.

Pats R. Danisevičius, paklaustas, kokia prasmė rengti parodas, jei nuotraukos prieš tai atsiduria socialiniuose tinkluose, teigia, kad norisi gyvai susitikti ir pabendrauti tiek su socialiniuose tinkluose jo darbus sekančiais žmonėmis, tiek su tais, kurie paskyrų socialiniuose tinkluose neturi. „Facebook paskyroje gali turėti tūkstančius draugų, o išėjęs į gatvę pasijausti labai vienišu. Todėl norisi rengti parodas, pasimatyti su draugais, pabendrauti su tais, kurie mano kūrybą seka ne socialiniuose tinkluose“, –  teigia parodos autorius.

„Ramūno mobilumas yra jo mobiliografijos esmė. Jis vienu metu būna pačiose įvairiausiose situacijose. Todėl jo fotografijomis keliaujantis mūsų žvilgsnis šokinėja, slysta, sklendžia per tragikomiškus gyvenimo trupinius. Netikėtai užsikrečia viešų erdvių tviskesiu ir privačių gyvenimų melancholija. Išsivaduoja įsižiūrėjęs į netikėtus daiktų pėdsakų sąskambius. Žmonių, daiktų, miesto perspektyvų sukibimai viename kadre dažniausiai sukelia šypseną, jie graudūs ir juokingi vienu metu. Kaip pats gyvenimas“. (Virginijus Kinčinaitis)

Lietuvos spaudos fotografų klubas

Atidarymo metu bus galima susipažinti su Lietuvos spaudos fotografijos klubo  išleistu Ramūno Danisevičiaus instagramo fotografijų albumu „Likę”.

Daugiau apie autoriaus kūrybą:

Kelionė saulės lanku. Virginijus Kinčinaitis. http://www.pressphoto.lt/naujienos/kelione-saules-lanku

 

Skip to content