Maloniai kviečiame Jus į parodos atidarymą vasario  7 d. 17.30 val

Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų paroda AQUEOUS

  

 

Šio išskirtinio projekto tikslas – unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų paroda. Lietuvai atstovaujantys plaukikai puikiai pasirodo olimpiadų, čempionatų, kitų tarptautinių varžybų metu, todėl kasdienis visuomenės susidomėjimas plaukimo sportu ir jo atstovais nuolatos didėja. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis, jos turi išliekamąją vertę: per vaizdus rodoma mūsų krašto plaukimo sporto dabartis, įamžinami kelių kartų Lietuvos plaukikai. Parodos globėjas – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

 

Plaukikų portretai, sukurti po vandeniu, – naujas šalies fotografijos žvilgsnis į žmogų ir jo gyvenimo aistrą – vandenį. Apžvelgiant Lietuvos fotografijos istoriją pastebima, kad povandeninės fotografijos meistrų Lietuvoje nėra daug. Parodoje eksponuojamos fotografijos turi meninę ir išliekamąją vertę. Šios unikalios portretinės plaukikų fotografijos visuomenei perteikia plaukikų santykį su jų siekiais, kasdienybe bei filosofija kitu, netikėtu, rakursu – pirmuoju susiliejimu su vandeniu. Tai netradicinės, daug darbo, kruopštumo bei meilės fotografijai ir fotografuojamiems plaukikams reikalaujančios fotografijos. Fotografė R. Stankevičiūtė-Kazakevičienė savo fotografijomis ne sykį atskleidė įamžintų žmonių emocijas ir vidinio pasaulio spalvas. Siekdama įgyvendinti projektą fotografė baigė povandeninio nardymo kursus, gavo nardytojo licenciją, kuri būtina norint sukurti povandeninius plaukikų portretus. Fotografijos parodai parengtos naudojant šiuolaikinę technologiją, kuri suteikia joms gyvumo jausmą ir perteikia povandeninio vaizdo emociją.

 

Apie parodą AQUEOUS jos kuratorė Aušra Lukošiūnienė sako: „Vandens šviesa arba vandeninis darinys, jungiantis kūną, judesį, šviesą ir vandenį. Figūratyvinis, grafiškai išreikštas vaizdas.

 

Vandens motyvas kaip formos laidininkas autorės darbuose buvo ilgai ieškota forma. Tai grafinė raiška siekiant transformuoti du objektus – žmogų ir šviesą. Ritos darbai panardina mus į pasaulį, kuris yra efemeriškas, tarsi atskilęs nuo realybės. Tačiau vanduo sukuria antrinės realybės jausmą. Tai jausminis kalbos dialektas, kuris neturi žodžių. Objektai tarsi susiformuoja į naują ritmą, kompoziciją. Darbuose suskamba ir žmogaus kaip vandens pasaulio dalies pasirinkimas. Plaukikai – žmonės, kurie daugiausia laiko praleidžia vandenyje. Fotografijoje jie tampa visumos dalimi. Autorė yra ilgai dirbusi žurnalistinės fotografijos srityje, todėl naratyvas darbuose yra gana ryškus, tačiau savitas, dažnai netikėtas. Kitas pasaulis, kai neri į vandenį, dažnai leidžia pasijusti dalimi pasaulio, tik visai kitokio. Formos išsilieja lyg akvarelė, kinta spalva, vienišumo jausmas dingsta. Atsiranda kita realybė. Jaunos menininkės darbai yra kruopštaus ir ilgalaikio darbo rezultatas. Tarsi visiškai suprantama, kad per naują vandens formą, individą ir šviesą galima sukurti įdomų pasakojimą, bet nedaugelis fotografų naudoja povandeninį fotografavimą siekdami meninės raiškos.

AQUEOUS – tai kitas pasaulis, kuris panardina mus į būvį, nesamąjį laiką, šviesos formą.“

      

 

               Apie autorę

Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė gimė 1984 m. Marijampolėje. Vaikystės vasaros  prabėgo Netičkampio kaime. Parodos autorei fotografija yra gyvenimas, oras ir savirealizacija.

2003 m. baigusi Marijampolės Petro Armino vidurinę mokyklą įstojo į Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją studijuoti fototechnologijos, fotožurnalistikos specialybės.

2006 m. po studijų baigimo pradėjo dirbti dienraščiuose ir žurnaluose kaip fotografė.

Nuo 2007 m. tapo Žurnalistų sąjungos ir Spaudos fotografų klubo nare.

Iki 2016 m. dalyvavo įvairiuose konkursuose, seminaruose, konferencijose.

2009 m. – pirma personalinė paroda V.Y.R.A.Y.

2011 m. – personalinė paroda ESU TOKS, KOKS ESU.

2014 m. – Londone išleistame „Save Zine Vol. 4“ meniniame leidinyje publikuoti fotografijos kūriniai.

2015 m. – Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Portreto“ kategorijos nugalėtoja.

2016 m. – įstojo į Vilniaus dailės akademijos magistro studijas.

 

Skip to content