Šiaulių dailės galerija pakviesta dalyvauti projekte „Atvirumo menas 2020

Šiaulių dailės galerija dalyvavo atrankoje ir yra pakviesta dalyvauti projekte „Atvirumo menas 2020“. Šį projektą rengia asociacija „Kūrybinės jungtys“. Jis skirtas motyvuotoms kultūros organizacijoms, siekiančioms aktyviai tyrinėti, mokytis ir eksperimentuoti, užmegzti glaudesnius ryšius ir sukurti aktualias patirtis savo organizacijos auditorijoms.

Programa suteikia dalyvaujančios organizacijos komandai nuoseklų procesą, telkiantį komandą situacijos tyrinėjimui, vizijos ir tikslų gryninimui, naujų bendradarbiavimo ir kūrybos būdų, vedančių į geresnes patirtis auditorijoms, išbandymui. Darbuotojų kompetencija tobulinama ne teoriškai, o darbo vietoje, kartu su kolegomis sprendžiant konkrečias problemas, situacijas. Programoje lygiaverčiai dalyvauja darbuotojų komanda, vadovai ir „Kūrybinių jungčių“ praktikai.

Organizacijoje sukuriamas būtent jos poreikius ir veiklą atitinkantis mokymosi, kompetencijos ugdymo ir pokyčių procesas. Ugdomos XXI amžiaus kompetencijos: kūrybingumas, gebėjimas, bendradarbiauti, atvirumas pokyčiams, kritinis mąstymas, refleksijos kultūra, gebėjimas mokytis, tarpkultūriškumas, tarpsritiškumas. Kaip užmegzti prasmingą santykį su auditorija, kad ji pati prisidėtų prie turinio ir patirties kūrimo? Kaip suburti įsitraukusią į veiklą kultūros įstaigų bendruomenę? Atsakymų paieška gali tapti tikru kultūros organizacijų ir profesionalų galvos skausmu. Arba impulsu permąstyti savo organizacijos veiklą iš esmės ir su nauja kūrybine energija pradėti kitą gyvavimo etapą. Todėl ,,Kūrybinių jungčių“ praktikai kartu su įstaigos komanda tyrinėja organizaciją, kad galima būtų tiksliau atsakyti sau, kas ir kam esame, analizuotume nusistovėjusias praktikas, keltume naujus tikslus, eksperimentuotume ir įdarbintume praktinius įrankius bei metodus, o geriau pažinus savo auditorijas, pakviesti jas į įtraukiančias veiklas.

Kultūros organizacijoms skirtoje programoje „Atvirumo menas“ per ketverius metus dalyvavo 36 organizacijos iš įvairių Lietuvos miestų: muziejai, bibliotekos, teatrai, kultūros centrai ir kt. Asociacija „Kūrybinės jungtys“ – viena iš 20 Lietuvos organizacijų, kurių ilgalaikės strategijos ir programų įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba. Projekte yra dalyvavusios tokios organizacijos kaip Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinė dailės galerija, „Kaunas 2022“ programos „Kultūros tempo akademija“ dalyviai – Kauno miesto muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir kt. Kauno miesto muziejai, Klaipėdos kultūros komunikacijos centras, Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka, Druskininkų kultūros centras, Utenos kraštotyros muziejus ir kt.

2020 m. – jau penktieji programos „Atvirumo menas“ metai. Šiais metais programoje kartu su Šiaulių dailės galerija dalyvaus Nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis dailės muziejus, Šiuolaikinio meno centras, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Šeduvoje dar tik kuriamo muziejaus „Dingęs Štetlas” komanda. Projektą „Atvirumo menas“ didžiąja dalimi finansuoja Lietuvos kultūros taryba pagal programą „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“. Projektą iš dalies finaNsuoja ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Šiaulių dailės galerija nekantriai laukia naujos kūrybiškos patirties ir prasidėsiančių mokymosi sesijų, kurios prasidės birželį ir truks iki spalio mėnesio.

Informaciją teikia Šiaulių dailės galerija

Skip to content