2024 m. kovo 23 d., šeštadienį, 14.00 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks leidinio „Slemas su ragais Nr. 2“ pristatymas (Tauragės krašto muziejus „Santaka“, 2023).
Slemo sąvoka tampa per siaura, be to, kultūros lauke matyti tendencijos, kad sakytinis žodis iš naujo permąstomas ir tam apibūdinti ieškoma naujų žodžių. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pernai išleido kūrybos žurnalą „Slemas su ragais Nr. 2“. „Toli savo menus varinėjam!“ Su tokiu šūkiu, turinčiu aliuzijas į verslišką Tauragės miesto tapatybę, atvežame savo kūrybą į Šiaulius!
Leidinio redaktorė, poetė Renata Karvelis sako:
„Antrame kūrybos žurnale „Slemas su ragais“ rasite daugiau tekstų nei pirmajame numeryje. Prioritetą teikiau slemerių, kurie nuolatos lankosi Tauragėje, kūrybos publikavimui – galima sakyti, kad tai padėka autoriams, kurie praturtina mūsų miesto kultūrinį gyvenimą. Abu leidinius vienija Kamilės Saukaitės-Etingetown kurti komiksai. Šįsyk vaizdu virto Juozo Gaižausko 2022 metais per monospektaklį „Camino Tauragė – Santiago de Compostela“ papasakota istorija apie jo vaikystę. Iš atminties išnyra mistiškasis Edzius. Kai kas jį dar prisimena, tačiau komikso puslapiuose šis Tauragės personažas gyvens amžinai amžinai.
Kūrybos žurnalas „Slemas su ragais Nr. 2“ internete: https://tauragesmuziejus.lt/leidiniai/slemas-su-ragais-2/
Skip to content