2022 m. gruodžio 14 d., trečiadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks ketvirtoji paskaitų ciklo „Meno visuomenė VIII“ paskaita „Le Corbusier – pavojingas ateities vizionierius“.
Le Corbusier – architektas ir tapytojas, skulptorius ir dizaineris, teoretikas ir stileiva, bet labiausiai išgarsėjo radikaliais siūlymais nugriauti Paryžiaus senamiestį ir pastatyti tipinių dangoraižių tinklą. Vėliau su panašiais projektais jis nusitaikė į Romą, Maskvą, Niujorką.
Dėl savo utopinių idėjų realizavimo galėjo vienu metu bendradarbiauti su komunistais, fašistais ir kapitalistais.
Le Corbusier žinome kaip novatorišką architektą, bet pasigilinus į biografiją, matome ambicingą menininką ir vizionierių, kuris architektūrą suvokė kaip totalų meno kūrinį, kuriame dera skulptūra ir poezija, tapyba ir tekstilė, puristinio meno filosofija ir deklaratyvus humanizmas.
Kaip šioje asmenybėje derėjo rafinuotas estetizmas ir urbanistinis brutalizmas, poezija ir šaltas racionalumas, naikinimo aistra ir kūrimo dvasia?
Ukrainos ir Rusijos karo akivaizdoje svarbu per istorinį atstumą patyrinėti diktatūrų ir meno santykius, pažvelgti į menininko ir kūrinio vietą brutalios karo tikrovės akivaizdoje, įvertinti pavojingas meno vizionierių idėjas.
APIE LEKTORIŲ
Virginijus Kinčinaitis (g.1965) menotyrininkas, kuratorius, fotografas. 1999 m. baigė Vilniaus dailės akademiją. Nuolat dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje. Inicijavo ir įgyvendino dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto kūrybinių-meninių projektų, dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių. Išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė“; „Vizualinės kultūros kon/tekstai“; „Fotoregos pratimai“. Sudarė keletą leidinių. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.
***
Organizatorius – VO „Menininkų klubas“
Partneris – Šiaulių dailės galerija
Veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Skip to content