Labai kviečiame Jus į Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklo „Meno visuomenė V“ renginius.
Antra paskaita „Rokoko maskaradas” vyks lapkričio 27 d., (trečiadienį) 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.
Paskaitos trukmė 1 val. Renginys nemokamas.

Šio rudens paskaitų ciklas skiriamas marginaliniems meniniams judėjimams. Rokoko menas būtent toks ir yra. Vieniems tai mirštančio Baroko agonija, kitems tai žlungančių monarchų perversijos. O gal tai viską persmelkusio muzikalaus teatrališkumo, gyvenimo kaip vaidybos laikmetis? Rokoko paveiksluose vaidina piemenys ir didikų favoritės, katinai ir medžių šakos, fontanai ir gėlių žiedai. Unikalus, trumpas porcelianinio trapumo pasaulis kupinas niuansų ir užuominų, galantiškų gestų ir žlugimo nuojautos. Tai ypač ryšku išskirtinai subtilaus menininko Jean-Antoine Watteau kūryboje. Vos pastebimame jo damų galvos posūkyje pasaulis prasideda ir baigiasi.

Organizatorius „Menininkų klubas“
Partneris Šiaulių dailės galerija
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Apie pranešėją

Virginijus Kinčinaitis (g.1965) Menotyrininkas, kritikas, pedagogas. Nuolat aktyviai dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių, išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė”. Šiauliai: Saulės delta 2001; „Vizualinės kultūros kon/tekstai”. Šiauliai: Saulės delta, 2007; „Fotoregos pratimai”. Vilnius: Lietuvos fotomenininkų sąjungos leidykla, 2014. Šiuo metu dirba Šiaulių dailės galerijos direktoriaus pavaduotoju (nuo 1992 m.) ir dėsto Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete (nuo 2010 m.). Nuo 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos narys. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Skip to content