Kviečiame Jus į menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklo „Meno visuomenė V“ renginius.
Trečia paskaita „Romantizmo audros“ vyks gruodžio 4 d., (trečiadienį) 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.
Paskaitos trukmė 1 val. Renginys nemokamas.

Šio rudens paskaitų ciklas skiriamas marginaliems meniniams judėjimams. Romantizmo menas dalinai toks yra. Juolab, kad šiandieninio racionalumo erdvėje romantizmo sąvoka skamba keistai. Tačiau reikia pripažinti ir jos gajumą.
Kas iš mūsų bent trumpam nebuvome romantiku? Kaip jaudinančiai malonu atmesti visas varžančias taisykles, pilką buitį, nuobodų darbą, kasdienybės rutiną ir patikėjus savo genijumi, pasijutus pranašu ir žmonijos gelbėtoju, iškeliauti į kalnus ar dykumą. Iš bėdos, prie jūros kelioms dienoms.
Taip atsitiko su XIX a. pradžios kūrėjais, kurie nusivylę primityviomis, bedvasėmis naujai užgimusios buržuazinės visuomenės vertybėmis, savo kūriniais ir gyvenimo būdu ryžtingai puolė gelbėti absoliučios individo laisvės, begalinės meilės ir tiesos idėjas.
Šie naujieji aristokratiški demiurgai, ironiški ir aistringi dvasios riteriai atsisakė pasikliauti tikrove ir pasinėrė į giliausių regėjimų miražus. Taip gimė bodleriškas bohemos mitas. Ką jis davė šiuolaikinio meno raidai, kur dabar šio regėjimų nuskaidrinto, revoliucinio romantizmo šūkiai?

Organizatorius „Menininkų klubas“
Partneris Šiaulių dailės galerija
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Skip to content