Maloniai kviečiame į šventinį jubiliejinės Vilmanto Dambrausko parodos „Cliché” atidarymą 2019 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje.

Paroda sudaryta iš trijų skirtingų, bet tuo pačiu ir vienijančių bei autoriaus kūrybinės veiklos įvairiapusiškumą atskleidžiančių dalių. Žiūrovai pamatys dar niekur neeksponuotą, estetikos ir vaizdinio pasakojimo persmelktą Vilmanto Dambrausko fotografijų ciklą „Cliché”, jau puikiai atpažįstamą menininko fotografinių portretų braižą cikle „Portretai mieste” ir filmą „Sapnai. Žana. Les Reves. Jeanne“.

Cliché ar klišė yra meno kūrinio išraiška, idėja ar elementas, kuris dėl per dažno naudojimo praranda savo pradinę prasmę ar poveikį, klaidina ir erzina, nors anksčiau buvo prasmingas ir reikšmingas. Cliché – tai, kas banalu ir nuvalkiota. Vertybių kaitos visuomenei banaliais dalykais tampa atmintis ir pagarba, pasiaukojimas ir tikėjimas. Tautos patirtis sudėta iš kiekvienos šeimos patirčių. Iš kartos į kartą. Iš kraujo ir žodžių. Apie garbę. Orumą. Gyvenimą ne dėl savęs.

Ciklas „Portretai mieste“ yra  ciklo „Mano miesto portretai“, pristatyto Šiauliuose, Vilniuje, Grodne ir Londone, tąsa. Be albumo „Mano miesto portretai“, išleisto 2014 metais, dienos šviesą išvydo dar trys autoriaus fotografijų albumai – „Universitas Doctorum et Studentium“ (2016), „Orkestrai“ ir „Choristai“ (abu išleisti šiemet). Be pavienių portretų V. Dambrauskas kuria ciklus – „Šiaulių gydytojai“ (2015), „Choreografai“ (2015), „Šiaulių dramos teatro aktoriai“ (2016). Šioje parodoje matysime naujus, dar neeksponuotus autoriaus portretus, kuriuose atpažinsime gerai pažįstamus Lietuvos žmones ir svečius iš užsienio.

Parodoje taip pat įvyks filmo „Sapnai. Žana. Les Reves. Jeanne“ repremjera. Tai šimtaprocentinis „arthauzas”. Prieš 25 metus gimusi idėja buvo įgyvendinta vien pliku entuziazmu. Kino juostoje nufilmuotas vaidybinis filmas, pasakojantis apie kelis Žanos d’Ark gyvenimo epizodus. Filmas, kupinas sąlygiškumo ir simbolių, sukvietę bendrai idėjai tiek mėgėjus „Helijas“ studijos aktorius, tiek Šiaulių dramos teatro profesionalus. Idėjos autorius, scenaristas ir režisierius – Vilmantas Dambrauskas. Operatorius ir filmo montažas – Tomas Andrijauskas. Muziką filmui kūrė Gediminas Dapkevičius. Viktoras Gundajevas filmą perskanavo, o Tomas Andrijauskas restauravo. Dabar, po 25 metų pertraukos įvyks filmo repremjera.

Parodos metu bus įrengta laikina fotostudija, kur žiūrovai bus kviečiami patys kurti fotosesijas. Autorius žada siurprizą kūrybiškiausiems ir drąsiausiems.

Paroda veiks iki 2020 sausio 18 d.

 

Skip to content