Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklas „Meno visuomenė VI“
Maloniai kviečiame jus stebėti tiesioginę paskaitos „Beprotybės fiziognomika“ transliaciją Šiaulių dailės galerijos paskyroje lapkričio 25 d. trečiadienį 17.30 val.
Oficialaus meno istorija nuolat persekiojama savo šešėlio – autsaiderių meno. Modernizmo herojai slapta ar atvirai sėmėsi įkvėpimo iš naivaus, primityvaus, psichiškai neįgalių žmonių meno. Psichiatrijos ligoninėse, slaugos namuose įkalinti unikalūs talentai savo vizijomis praturtino ne vieną genijų ar meninį judėjmą. Kaip autsaiderių meno pripažinimą įtakojo psichoanalizė, kokie spiritualizmo seansai vyksta šizofreniko vaizduotėje, kuo kosmologinės autsaiderių kelionės pavojingos oficialiam menui? Ši paskaita apie intymius beprotybės ir genialumo ryšius.
Paskaitų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba
Organizatorius Šiaulių dailės galerija ir VO menininkų klubas
Apie pranešėją
Virginijus Kinčinaitis (g.1965) Menotyrininkas, kritikas, pedagogas. 1999 m. Nuolat aktyviai dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje, yra inicijavęs ir įgyvendinęs daugiau nei šešias dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto meninių projektų, dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių, išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė“; „Vizualinės kultūros kon/tekstai“; „Fotoregos pratimai“. Sudarė keletą leidinių. Nuo 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos narys. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Skip to content