Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešų paskaitų ciklas „Meno visuomenė VI“
Maloniai kviečiame jus stebėti tiesioginę paskaitos „Sakraliniai simboliai šiuolaikiniame mene“ transliaciją Šiaulių dailės galerijos paskyroje gruodžio 13 d. sekmadienį 17.30 val.
Sakraliniai simboliai tradiciškai siejami su klasikiniu menu. Krikščioniška ikonografija neatsiejama nuo Vakarų meno esmės. Tačiau XIX a. F. Nyčei paskelbus Dievo mirtį, situacija keičiasi. Menas praranda prasminę savo ašį ir pasineria į įnirtingas naujų kūrybos horizontų paieškas. Skęstama panteizmo toliuose, neriama į pasąmonę, vagiami praeities stiliai, ieškoma naujo dvasingumo išraiškų. Tačiau taip ir nepavyksta išsivaduoti iš sakralinių krikščionybės simbolių. Dar daugiau. Įdėmiau pažvelgus į modernų ir šiuolaikinį meną, matyti nenutrūkstama krikščioniškos ikonografijos tąsa. Gal jokio lūžio ir nebuvo, o jeigu buvo, kas jam būdingiausia?
Paskaitų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba
Organizatorius Šiaulių dailės galerija ir VO menininkų klubas
Apie pranešėją
Virginijus Kinčinaitis (g.1965) Menotyrininkas, kritikas, pedagogas. 1999 m. Nuolat aktyviai dalyvauja visuomeninėje, ekspertinėje ir taikomojoje menotyrinėje veikloje, yra inicijavęs ir įgyvendinęs daugiau nei šešias dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto meninių projektų, dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių, išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė”; „Vizualinės kultūros kon/tekstai”; „Fotoregos pratimai”. Sudarė keletą leidinių. Nuo 2017 m. Lietuvos kultūros tarybos narys. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Skip to content