Medijų meno festivalio ENTER’21 programos dalyviai
Vizualinės komunikacijos paroda „AIDI“. Dalyvauja Natalija Čaiko, Sigitas Gužauskas, Renata Krasovska Mizoginija, Audrius Deikus. Kuratorius Marius Žalneravičius.
Gegužės 19 d. (penktadienis) 17.00 val. Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245)

AIDI intelektas

Aidint ditirambams arba pavojaus sirenoms naujam žmonijos žaislui, iškyla esminis klausimas BŪTI AR NEBŪTI. Kam bereikalingas žmogus kūrėjas, tyrėjas, jei mašina viską atlieka, atliks tobulai, daug kartų greičiau, nei žmogus atliktų, o tai bus ir ženkliai pigiau, kartais net nemokamai.

AIDI intelektas, tai ironiškas pavadinimas skirtas 4 medijų meno kūrėjų (dr. Sigito Gužausko, Natalijos Čaiko, Renatos Krasovskajos ir Audriaus Deikaus) parodai. Kurie nesinaudodami dirbtinio intelekto paslaugomis pateikia savo unikalius ir labai skirtingus požiūrius į duomenų apdorojimą, jų vizualinę išraišką, beigi paveikumą. Autorių pasirinktos temos skirtingos, bet visos socialiai jautrios ir įdomios savo požiūriu. Ukrainoje vykstantis karas, dėl klimato kaitios Lietuvoje atsiradusios sausros ar potvyniai, mizoginija (neapykanta moterims) ar įvykių dėsningumus analizuojantis Benfordo dėsnis, visa tai autoriai pateikia per informacinio dizaino vizualinę išraišką.

Žmogaus intelektas aidės ir niekaip nebus nustelbtas nei AI nei DI, nes žmogus nepaliaus ieškojęs, klydęs, kūręs, nepaisant visų stebuklų, kuriuos per sekundes sugeneruos naujasis žmonijos žaislas.

Skip to content