Tarptautinis grafičių meno pleneras SAULĖS PAGROBIMAS, skirtas Saulės mūšio 780-osioms metinėms.
2016 m. liepos 3 d. prasidėjo tarptautinis grafičių meno pleneras SAULĖS PAGROBIMAS, skirtas Saulės mūšio 780-osioms metinėms. Pirmąjį graffiti sukurė Guido Bisogni, pavadinimu „The battle of the sun“. Tai pirmas Šiaulių mieste profesionaliai rengiamas tarptautinis grafičių meno pleneras. Į graffiti meno plenerą „Saulės pagrobimas“ yra kviečiami žinomi Lietuvos, Estijos, Latvijos, Italijos ir Vokietijos menininkai. Įvairiose miesto rajonuose sukurti kūriniai įprasmins ir interpretuos Lietuvos istorijai svarbų ir Šiaulių miesto tapatumą pabrėžiantį Saulės mūšį. Grafičių meno kūriniai bus kuriami Šiaulių miesto viešose erdvėse ir turės ilgalaikį poveikį, kaip vizualus meninis istorinio įvykio įamžinimas. Tokie teminiai grafičių kūriniai viešose miesto erdvėse įprasmins ir estetizuos urbanistinę aplinką, paskatins tolimesnes, kūrybines viešų erdvių transformavimo iniciatyvas.

Šis grafičių pleneras suteiks galimybes menininkams realizuoti savo idėjas netradicinio viešų erdvių meno srityje, skleisti šiuolaikinio viešų erdvių meno idėjas miesto bendruomenei bei įvairinti ir kelti bendrą kultūrinį miesto lygį keičiant jo viešas erdves.

Šio plenero metu bus suderintos plataus viešumo, meno prieinamumo ir profesionalumo sritys. Vietos kūriniams būtų parinktos kartu su menininkais ir miesto savivaldybės architektūros skyriumi.

Nors tarptautinis Baltijos šalių menininkų projektas SAULĖS PAGROBIMAS būtų pirmasis regione, tęstiniai trijų Baltijos šalių menininkų meno projektai turi savo gilias tradicijas. Trijų Baltijos – 3B – šalių menininkų parodos ir projektai jau buvo surengti Šiauliuose. 2016 m. rugsėjo mėnesį Šiauliuose planuojama didelė teminė šių miestų menininkų paroda kaip tarpregioninio ilgalaikio kūrybinio bendradarbiavimo ženklas. Šioje parodoje – plenere dalyvaus po keletą menininkų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Tai bus puiki galimybė menininkams pasinerti į tarpkultūrinio kūrybinio bendradarbiavimo galimybes, o žiūrovai turės galimybę pažinti kitos šalies menininkų kūrybos ypatumus.

ĮGYVENDINTI PLENERO KŪRINIAI:

Guido Bisogni. „Saulės riteris“. Vilniaus g. 139

Adomas Žudys. „Pikselinai spinduliai“. Vilniaus g. 220

Tadas Vincaitis (Plūgas) “Degantys šarvai”. Rūdės g. 27 F

Bronislovas Rudys. „Saulės atramos“. Vilniaus gatvės kolonos (Prie „Šiaulių“ viešbučio).

Laura Guokė. Buvusio šiauliečio pasaulinio garso mokslininko a.a. A. J. Greimo portretas. 2017 UNESCO paskelbti Greimo metais. Vilniaus g. 245 (Šiaulių dailės galerijos siena)

Pusa/Piret Bergmann. “2 Chambers III” Vilniaus g. 200

Arūnas Uogintas. „Aktoriaus gulbės“. Aktoriui a.a. Pranui Piaulokui atminti. Vilniaus g. 217

Arūnas Uogintas. Menininkui a.a. Eduardui Juchnevičiui atminti.Vilniaus g. 217

Arūnas Uogintas. Menininkui a.a. Kęstučiui Gascevičiui atminti.Vilniaus g. 217

Arūnas Uogintas. Menininkui a.a. Robertui Šatkauskui (Svarui) atminti.Vilniaus g. 217

Petras Rakštikas. „Princesės šukuosena“ . Vilniaus g 155-1a.

Dalvis Udrys. „Saulės riteriai“. Vilniaus g. 193

Adomas Žudys. „Saulės visata“. Trakų g. 43

Guido Bisagni. „Užtemimas“. Vilniaus g. 139

Allar Raudoja. „Auksopjūvis“ adresu Trakų g. 193

Marko Toomast. “Architectonic”. Trakų g. 193

Haide Rannakivi. “RainMan”. Trakų g. 193

Kate Seržane. „Serenade“.Rūdės g. 27f

Timotiejus Norvila (Morfai). „Sankryžos personažas“. Tilžės g. 132

Edmundas Birgėla. „Kovų legendos“ Stoties g. 3. („Sodžiaus“ užeiga)

Martynas Šnioka. „Šiaulių lapė“. Vilnius g. 257

Martyna Ratnikaitė

Skip to content