2020 rugsėjo 12 d. – spalio 1 d.
Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ nuostatai ir tikslai sako :
1.1. palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias tradicines liaudies dailės šakas;
1.2. atskleisti ir pagerbti talentingiausius meistrus, kurie, remdamiesi tradicijomis, sukūrė iškilius liaudies dailės kūrinius;
1.3. įvertinti ir palaikyti liaudies meistrus, tęsiančius vietinių senųjų amatų tradicijas, atgaivinančius užmirštas technikas bei technologijas, pritaikančius jas šiandienos poreikiams.
Lietuvos nacionalinis kultūros centras 2005 m. įsteigė „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.
Pristatydami darbus autoriai turi laikytis konkurso reikalavimų. Nuo 2005-ųjų metų organizuojamas ir kasmet vykstantis „Aukso vainikas“ turtingas įvairiausių šalies menininkų kūrinių. Regione atrinkti geriausi darbai vežami į respublikinę parodą, kur už geriausius meno kūrinius tautodailininkams įteikiami „Aukso vainikai“. Konkurso rezultatų paskelbimo šventė tradiciškai vyksta sausio 6-ąją per Trijų Karalių šventę skirtinguose miestuose.
2020 metais Šiaulių regiono tautodailės parodoje – konkurse „Aukso vainikas“ dalyvauja 37 autoriai: iš Šiaulių miesto daugiausia – 17 autorių: 4 tapytojai, juostų ir tautinių rūbų audėjos, pirštinių ir riešinių mezgėjos, medžio skulptoriai, odos apdirbimo menininkė, sodų varstytoja. Šiaulių rajoną atstovauja 7 menininkai: keramikas, medžio drožėjai – skulptoriai, grafikos ir karpinių kūrėjos, riešinių mezgėjos. Joniškio 5 tautodailininkai parodoje pristato: tapybos, grafikos, meniškus odos kūrinius ir megztas raštuotas pirštines.
Radviliškio tautodailininkai 4: dvi pirštinių ir riešinių mezgėjos ir du medžio drožėjai eksponuojantys užgavėnių kaukes ir prieverpstes.
Akmenės ir Kelmės rajonus atstovauja po 2 tautodailininkus: tekstilininkės, karpinių meistrė ir medžio drožėjas – skulptorius.
Tikimės, kad ši paroda leidžia ne tik pajusti šiuolaikinės lietuvių tautodailės savitumus, įvairovę, parodo jos vietą dabartinėje kultūroje, atspindi ilgaamžes vertybes, bet yra reikšminga ir patiems kūrėjams, nes jie turi galimybę suvokti savo kūrybos svarbą, dalytis patirtimi, konsultuotis su specialistais.
Parengė Laima Kelmelienė