2016 m. balandžio 14 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje atsidarys personalinė Algio Griškevičiaus tapybos, objektų ir fotografijų paroda „Susiliečiančios trajektorijos“. Paroda veiks iki gegužės 2 d.
Šiauliuose atidaroma iki šiol išsamiausia ir didžiausia A. Griškevičiaus kūrybą pristatanti paroda Lietuvoje.
Algio Griškevičiaus kūrybai būdingas kritinis dabarties vertinimas, visuomenės būsenų ir nuostatų aktualizacija, nevengiant ironijos ir tragikomedijos. Per keletą dešimtmečių pasikeitė autoriaus tapybos darbų spalvinė raiška ir kompoziciniai sprendimai, tačiau galima įžvelgti nuoseklumą kūrinių temose ir objektuose: tušti miesto peizažai, architektūros detalės, restauruojami ar apleisti pastatai, nereprezentacinės miesto erdvės, tuščios žaidimų aikštelės ir atrakcionų parkai, miesto ir gamtos susitikimai. Tapybos darbuose beveik nėra žmonių arba jie – pavieniai ir tarsi atsitiktiniai, neįtakojantys miesto, gyvenančio savo gyvenimą. A. Griškevičiui būdinga itin detali, materiali tapyba, uždara kompozicija, intensyvi, ekspresyvi, iš nematomo šaltinio sklindanti šviesa bei priešingybių jungimas į vieną visumą.
Jei tapybos darbuose gamta linkusi daiktėti ar brautis į urbanistines erdves, tai fotografijoje ji – bene vienintelė konstanta. Išskirtinis Lietuvos fotografijos kontekste, A. Griškevičius savo fotografinėse serijoje fiksuoja iš anksto kruopščiai suplanuotas ir apgalvotas situacijas, kurių pagrindinis veikėjas – žmogus. Žmogus, neretai virstantis gyvūnu, mitine būtybe, daiktu ar net mutantu. Kartais autorius kritikuodamas šiuolaikinį kūno įvaizdį, nuolatinį, perdėtą jo aukštinimą sąmoningai deformuoja žmogaus kūną arba sukuria jam neįprastą ir nenatūralų kontekstą.
Vėlyvieji A. Griškevičiaus objektai – gamtos metaforų ir autoriaus fantazijos sintezė. Iš vytelių supinti stambūs objektai šliaužia, krenta, šokinėja, tupi ir t.t. Jie primena pastolių motyvą tapybos ir fotografijos darbuose, tik čia jie nepalaiko nieko, tik tuščią erdvę.
Biografija
Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje.
Vidurinę mokyklą baigė 1973 m. ir tais pačiais metais buvo pašauktas į kariuomenę, kurioje tarnavo iki 1975 m.
Nuo 1976 iki 1980 m. dirbo Operos ir baleto teatre dailininko padėjėju.
1980 – 1985 m. studijavo Vilniaus dailės institute (dabar Akademija).
Tuo pat metu , nuo 1980 iki 1990 Algis Griškevičius dirbo Valstybinio Jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku – dekoratoriumi.
Nuo 1990 – laisvas menininkas.
Parodose dalyvauja nuo 1986 m.
Surengė 60 personalinių parodų ir dalyvavo virš 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.
Jo darbai eksponuoti tarptautinėse parodose: Latvijoje, Laose, Tunise, Olandijoje, Vokietijoje, D. Britanijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Švedijoje, JAV, Kroatijoje, Austrijoje, Kinijoje, Belgijoje, Italijoje, Vietname, Ispanijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Danijoje, Bulgarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kanadoje.
Pastaraisiais metais be tapybos kuria objektus iš medžio, vario ir žalvario bei fotografuoja.
Išleistos Algio kūrybą atspindinčios knygos:
“Tapyba. Objektai. Fotografijos” 2004 m., leidykla “Kultūros barai”
2007 m. kalendorius A. Griškevičius “Zodiako ženklai, J.Erlickas “Astrologinės prognozės”, leidykla “Apostrofa”
fotografijų knyga “Mikališkių stebuklai” 2009 m., leidykla “Tyto Alba”
2013 metais išleista knyga su poeto Antano A. Jonyno poezija ir Algio
Griškevičiaus tapyba “Vilnius, upė teka apačioje”. Knyga skirta Vilniaus miestui.
www.algisg.lt
Algis Griškevičius