Maloniai kviečiame Jus lapkričio 16 d. 17 val. į šiuolaikinio meno ir mados festivalio VIRUS’22 atidarymą ir renginius!

ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS VIRUS‘22
2017 m. lapkričio 16 d. – gruodžio 16 d. 
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Lapkričio 16 d. (ketvirtadienis) 
17.00 VIRUS MENAS 
Festivalio ir parodų atidarymas
Vidas Poškus. „Linija – 2“
Mindaugas Lukošaitis. „Online“ 
Teminė paroda „Graphism‘ai“ (kuratorė Živilė Žvėrūna)
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 16 d. – gruodžio 16 d. 
VIRUS MENAS+
Autorinės „Atwins“ kolekcijos
„GLITTER Couture Performance“ fotografijų paroda
(wãpsva LT dizaino namai, Vilniaus g. 138)

Lapkričio 23 d. (ketvirtadienis) 
18.00 VIRUS TEORIJA
Diskusija „Kodėl balinė suknia geriau nei džinsai?“
(wãpsva LT dizaino namai, Vilniaus g. 138)

Lapkričio 26 d. (sekmadienis) 
18.00 VIRUS ŠOKIS 
Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Godos“
(koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140)
Įėjimas 3 Eur, 2 Eur

Bilietai platinami koncertų salėje „Saulė“

Gruodžio 2 d. (šeštadienis) 
19.00 VIRUS MADA + MUZIKA 
Baltijos šalių šiuolaikinės mados šou
Renginio metu koncertuos „migloko“, veiks wãpsva zona
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)
Įėjimas 7 Eur, 5 Eur

DAUGIAU APIE MADA RASITE ČIA >>>

Modelių dėmesiui – registracija prasidėjo >>> (spausti ant nuorodos)

Fotografų dėmesiui – registracija prasidėjo! >>> (spausti ant nuorodos)

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė
Informaciniai rėmėjai: Dienraštis „Šiaulių kraštas“
Partneriai: „wãpsva LT dizaino namai“, „BIS A BIS“, Šiaulių profesinio rengimo centras, Šiaulių valstybinė kolegija.
Organizatorius: Šiaulių dailės galerija

Daugiau apie Vido Poškaus parodą LINIJA 2

„Linija 2“ nėra tęstinis Vido Poškaus tapybos ir piešinių projektas. Arba galima atvirkščiai. „Linija 2“ yra tęstinis šių metų Vido Poškaus tapybos ir piešinių projektas. Galima tai vadinti net ir ne projektu, o meniniu tyrimu. Arba startuoliška platforma. Ar naratyvu, kurio dėmesio centre yra pats autorius. Tai tiesiog serija darbų, atsiradusių ne per vienerius ir ne per pora metų, rodančių juos sukūrusio žmogaus interesus, pomėgius, blevyzgas ir kitus nutikimus. Viskas konstruojama linijiniu principu (nors galimas ir ciklinis kontempliavimo būdas…). Bet kokiu atveju – išeities tašku, esmine sąlyga bei fundamentalia prielaida tarnauja paties V. Poškaus asmeninė nuomonė, paremta personaline patirtimi (ir šiokia tokia bendrojo išsilavinimo įtaka), kad realiame pasaulyje horizonto linija beveik neegzistuoja. Žinoma, toks teiginys galbūt nebūtų tikslus lygumų ar dykumų krašte, bet ten, iš kur kilęs, ir kur gyvena autorius (tarp Alytaus ir Nemuno) toks dalykas praktiškai neegzistuoja. Horizonto liniją nuo žiūrovo akių slepia kalva, miškas, žmogaus figūra, kultūrinė-istorinė patirtis, citata iš kokio nors svetimo meno kūrinio, senos nuotraukos ar realybe tampanti fikcija. Tad parodoje pristatomi tiesiog linijiniu principu išskleisti tapybos (dažniausiai akrilas ant popieriaus) darbai ar piešiniai. O visa kita – jau paties žiūrovo ir atsitiktinumo reikalas.

Vidas Poškus (g. 1977) studijavo dailės istoriją Vilniaus dailės akademijoje. Skelbia dailės kritikos tekstus ir esė Lietuvos kultūrinėje spaudoje bei tinklaraščiuose. Knygų „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“ ir „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ autorius. Veikia kaip meno kuratorius ir dailininkas. Šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijos muziejuje ir VDA parodų salėse „Titanikas“.

Daugiau apie parodą “Graphism’ai”

Kviečiame jus į šmaikštų ir spalvingą vaizdų pasakojimą. Tai asmeninės istorijos, kurias jungia bendras cukruotas ir aštrus grafinių vaizdų naratyvas.Čia susitiksime ir su šiuolaikinėmis mitinėmis būtybėmis ir pro rakto skylutę pažvelgsime į baltą klozetą, nušviestą ryškios flomasterių šviesos. Už žaismingų ir gal net kiek infantilių spalvų slepiasi dramatiška jauno žmogaus būties ir buities kasdienybė, šiuolaikinės visuomenės pjūvis, kurios neatsiejama dalis esame ir mes.
Tradiciškai parodų aprašymuose žiūrovai kviečiami dialogui. Mes jus kviečiame ir pokalbiui ir ginčui ir diskusijai, neatsiribodami nuo savo darbų. Galime kartu ir patylėti ar pasėdėti ant grindų. Susitiksime Šiaulių dailės galerijoje! Šiuolaikinio meno ir mados festivalio VIRUS’22 atidarymo metu:https://www.facebook.com/events/125553931547096/
Sekite naujienas!
GRAPHIST’AI:
*Raminta Juozapavičiūtė, Maivyda
*Tekle Ula Puzauskaite, TU Art
*Živilė Žvėrūna, Zveruna
*Rokas Rox
*Jolita Puleikytė, Jolita ONline
* Arce Arce, RA RA RA
* Greta Alice, Greta Alice

Apie Mindaugo Lukošaičio kūrybą

Šiuolaikiniame mene, o ir anksčiau, piešinys pieštuku dažnai laikomas ne pirmo vertingumo kūryba, dažnai atliekančia eskizo, pasibandymo funkciją. M. Lukošaitis parodė, jog gali būti ir kitaip. Piešinys gali būti savarankiškas, paveikus ir net ypatingesnis už kitas išraiškos priemones vien dėl to, kaip teigė menotyrininkas V. Kinčinaitis, kad yra „jautriausias menininko mąstymo organas“. Kad geriau suprastume šią mintį, verta pasinaudoti menotyrininko siūlymu ir įsivaizduoti muzikantą, savo kūnu, balsu, kvėpavimu, širdies ritmu niūniuojantį būsimą kūrinį. Panašiai ir piešėjas savo kūno pulsavimu, atodūsiais ir valingu judesiu brėžia klaidžiojantį diafragminį grafito pėdsaką. Dabar jau nujaučiate, kiek daug prasmės gali tilpti posakyje „menininkas mąsto pieštuko galu“?

M. Lukošaičio darbai iš pažiūros atrodo kukliai – paprasto, neambicingo A4 formato. Tačiau pirmas įspūdis klaidina. Užtenka įsižiūrėti į keletą ir darosi aišku, jog piešėjas puikiai išmano žmogaus kūno ir judesio anatomiją, keletu tikslių štrichų geba pavaizduoti raumenų įtampą, ginklo svorį, kapo duobės keliamą šiurpulį ir žemės drėgmę. Anot autoriaus, čia yra ir elementaraus amatininkiškumo – jei išmanai logiką, pavyzdžiui, kaip anatomiškai susilenkia rankos raumenys, tuomet žinai, kokia bus rankos padėtis, kaip ji atrodys atlikdama vieną ar kitą veiksmą. Remdamasis tokia pačia amatininkiška logika tapė didysis Renesanso meistras Mikelandželas, su didžiuliu pasitenkinimu vaizduodamas personažus sudėtingai „išsukinėtomis“ pozomis.

M. Lukošaitis yra taip gerai įvaldęs anatomijos dėsningumus, kad jam nė nereikia pozuotojų – vaizdinių semiasi tiesiai iš galvos. Tačiau M. Lukošaičio piešinių nepavadintumei akademistiniais. Juose savitai susilieja socialinis realizmas, vadovėlinė iliustracija, komiksas, o kūrybos temas autorius dažniausiai intuityviai randa meno istorijos (ciklas Modernaus meno objektas, 2011) ar Lietuvos praeities refleksijoje.
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė

Daugiau apie Kauno šokio teatro „Aura“ šokio spektaklį
GODOS

Choreografės: Birutė Letukaitė (Lietuva), Anne Ekenes, Pia Holden (Norvegija)
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Asistentė dramaturgijai – Silvija Čižaitė-Rudokienė
Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas
Vaizdo projekcijų autorius – Saulius Paliukas
Kostiumo dailininkas: Thom Bara
Šokėjai: Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino(Prancūzija), Ema Senkuvienė (Lietuva), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija), Eric Zarcone (Italija).
Trukmė – 60 min.
Premjera – 2016 m. vasario 17 d.

Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?
Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Apie šokio teatrą „Aura”
Kauno šokio teatras AURA – Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta ir puoselėta šokio studija „Aura“ 1995 m. įregistruota kaip Kauno miesto teatras, kuriam žymi choregrafė vadovauja iki šiol. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę.
„Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, o Kaune jau 25-erius metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi. „Aura“ reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį. (www.aura.lt).
Šokio teatras „Panta Rei“ įsikūręs Norvegijos sostinėje Osle. Trupės kūrybai būdingi greito tempo ir spalvingi šokio spektakliai, prieinami plačiam auditorijos ratui. Šis šokio teatras įgyvendina aktyvią edukacinę programą, skirtą skatinti vaikų ir jaunimo artistiškumą bei mokyti kūrybinio šokio. Meno vadovė Anne Ekenes „Panta Rei“ šokio teatrą įkūrė 2000-aisiais.
Trupė sukūrė devynis šokio spektaklius ir įgyvendino daugybę šokio projektų (www.pantareidanseteater.com).

 

Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’22 | 2017 12 02 

VIRUS MADA + MUZIKA | 2017 12 02 | 19 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245

Finaliniame festivalio madų renginyje VIRUS MADA 2017 koncertuoja “migloko”! 
Ant scenos – migloko. Iš kolonėlių – 3D muzikinė kelionė po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. migloko balsas – gilus, tikras ir labai vizualus, todėl jos atliekama muzika skirta ne tik klausyti, bet ir žiūrėti. 

DIZAINERIŲ KOLEKCIJOS. Pristatome konkurso VIRUS MADA 2017 finalininkus.

Dizainerė VIKTORIJA ZAJAC, Lietuva, Vilnius. Kolekcija GÝVA yra lietuvių tautinio kostiumo interpretacija, pritaikyta XXI a. žmogui. Tai tautinių vertybių – kalbos ir rašto – panaudojimo drabužyje kūrinys.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer VIKTORIJA ZAJAC, Lithuania, Vilnius. Collection GÝVA is an interpretation of Lithuanian national costume, adapted for the 21st century person. It is a creation of national values – the use of language, writing in the garment.

Dizainerė LAIMA JURČA, Latvija, Ryga. JARMO – tai kolekcija apie minimalizmą ir kontrastus, atspindinčius idėjų ir energijos kupiną pasaulį, apie minčių ir jausmų materializaciją manipuliuojant gravitacijos dėsniais.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer LAIMA JURČA, Latvia, Riga. JARMO is a collection about minimalism and contrasts reflecting a world, full of ideas and energy, about the materialization of thoughts and feelings by manipulating with the gravity.

Dizainerė RAMINTA RAZGUTĖ, Lietuva, Kaunas. Kolekcijoje ARTELLIGENCE sugretinama žmogaus kūrybiškoji, spontaniškoji pusė bei dirbtinio intelekto apskaičiuota bei šalta kūryba.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer RAMINTA RAZGUTĖ, Lithuania, Kaunas. The collection ARTELLIGENCE brings together the creative, spontaneous side of the human body and the calculated and cold art of artificial intelligence.

Dizainerė KATARZYNA FABIANSKA, Lenkija, Poznanė. REBELLION – jaunimo drabužių kolekcija, įkvėpta 90-ųjų metų Lenkijos hip-hop ir punk-roko subkultūrų.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer KATARZYNA FABIANSKA, Poland, Poznan. REBELLION – collection of youth clothing inspired by polish hip-hop and punk-rock subcultures in Poland in the 90’s.

Dizainerė ROMIJA ŠTALE, Latvija, Ryga. Kolekcija AREA 51. AREA 51 yra Jungtinių Valstijų karinių oro pajėgų dalinys Nevadoje, JAV – vyriausybė bent jau norėtų, kad visi taip galvotų. Visi tie keisti skraidantys objektai ir kiti nepaaiškinami dalykai verčia mus galvoti apie kažką daugiau nei tik karinį objektą. Galbūt jie tyrinėja ateivius? Gal darkažką? O gal vienaragius?…
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer ROMIJA ŠTALE, Latvia, Riga. Collection AREA 51. AREA 51 is the United States Air Force facility in Nevada, USA – at least the government wants everyone to think like that. All those weird flying objects and other inexplicable things make us think about something more than just a military facility – probably they are researching aliens. Maybe something else? Maybe unicorns?

Dizainerė KARINA KRISTA LIKANSE, Latvija, Ryga. Kolekcija BLUSH yra apie dizainerės vaikystę, kuomet ji augo su nuostata, kad amerikietiškoji svajonė, 2000-aisiais liaupsinama žiniasklaidos priemonių yra tikrasis gyvenimo išsipildymas.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer KARINA KRISTA LIKANSE, Latvia, Riga. The collection BLUSH is about the designer’s childhood, when she grew up with the premise that the American dream in 2000s praised by the media is the real fulfilling life.

Dizainerė INGA SKRIPKA, Lietuva. Kolekcija DOVANOSIU TAU BATUS – BŪKI MANO ŽMONA! Jos įkvėpimo šaltinis – senolių pasakos, kurios paprastai turi tik vieną teisingą pabaigą – “ir gyveno jie ilgai ir laimingai”.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer INGA SKRIPKA, Lithuania. Collection I WILL GIVE YOU SHOES AS A GIFT – BE MY WIFE! The inspiration of the collection comes from old tales, which usually have only one right end – “and they lived for a long time and happily”.

Dizainerė EWA CHOJNACKA / HOJNATZKA, Lenkija, Osvencimas. Kolekcijos YOU TALK TOO MUCH inspiracija – gyvenimas jūroje, buriavimas ir monumentali švyturio forma.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer EWA CHOJNACKA / HOJNATZKA, Poland, Oswiecim. YOU TALK TOO MUCH collection is inspired by life at sea, sailing and monumental form of the lighthouse.

Dizaineris ARTUR STEC, Lenkija, Nowy Sacz. URBAN CAMOUFLAGE kolekciją įkvėpė susidomėjimas graffiti-vandalizmu ir logotipų formomis.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer ARTUR STEC, Poland, Nowy Sacz. URBAN CAMOUFLAGE collection was inspired by interest for graffiti-vandalism and logotypes forms.

Dizainerė ANNA MARIA ZYGMUNT, Lenkija, Krokuva. Ši unikali pavasario / vasaros moterų kolekcija ŁEMKOWYNA buvo įkvėpta Lemkos – Rytų slavų etninės grupės, gyvenančios Karpatų, Beskidų ir Beščiadų kalnų teritorijoje kultūros ir liaudies kostiumų.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer ANNA MARIA ZYGMUNT, Poland, Cracow. This unique Spring/Summer Woman’s Collection ŁEMKOWYNA was inspired by the Lemko’s culture and folk costumes. Lemkos – East Slavic ethnic group located on the territory of Carpathian Mountains, Beskids and Bieszczady mountain range.

Dizainerė ANNA ELIZABETE KASPARSONE, Latvija, Ryga. Rudens / Žiemos kolekcija UNCONVENTIONAL. Kolekcijos koncepcija yra žmogaus ir gamtos tarpusavio sintezė.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer ANNA ELIZABETE KASPARSONE, Latvia, Riga. Autumn / Winter combined collection UNCONVENTIONAL. The concept of collection is human and nature mutual synthesis.

Dizainerė INDRĖ SPITRYTĖ, Lietuva, Kaunas. Eksperimentinė kolekcija DDoS ATTACK, įkvėpta nesaikingo skaitmeninių medijų naudojimo.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer INDRĖ SPITRYTĖ, Lithuania, Kaunas. Experimental collection DDoS ATTACK, inspired by the unlimited use of digital media.

Dizainerė ANITA LEINA, Latvija, Ryga. Kolekcija FUN BOX, kurios pagrindinė idėja – sujungti nesuderinamus dalykus.
Introducing the finalists of the VIRUS MADA 2017 competition. Designer ANITA LEINA, Latvija, Riga. Collection FUN BOX, which main idea is to combine the incompatible.

Dizainerė Daria Grabowska iš Lenkijos. Glamūrinė, cirko ir siaubo filmų inspiruota kolekcija AMOK.
Introducing the finalists of the VIRUS FASHION 2017 competition. Designer Daria Grabowska from Poland. Glamorous, inspired by circus and horror films collection AMOK.

Dizainerė Rimantė Rimgailaitė, Lietuva, Vilnius. Eksperimentinė kolekcija NARCIZAS – NE TIK GĖLĖ, kurią įkvėpė šiuolaikinio internetinio ,,narcizo“ (savimylos) įvaizdžio motyvas.
Introducing the finalists of the VIRUS MADA 2017 competition. Designer Rimantė Rimgailaitė, Lithuania, Vilnius. The experimental collection NARCISSUS IS NOT JUST A FLOWER inspired by the image of a contemporary online “narcissus” (self-love) image.

Pristatome VIRUS MADA 2017 svečius. 
DANGUOLĖ JANULEVIČIENĖ / STUDIJA 121, Lietuva, Šiauliai. Jungtinis performatyvus projektas TALKUČKĖ primena mums Šiaulius prieš 30 metų, kuomet klestėjo “štukų” ir namudinis verslas, kuomet “visuotinio deficito” ir nepriklausomybės pradžios laikais mūsų norai ir svajonės turėjo ribotas galimybes.
Introducing guests of the VIRUS FASHION 2017.
DANGUOLĖ JANULEVIČIENĖ / STUDIJA 121, Lithuania, Šiauliai. A joint performative project TALKUČKĖ reminds us of Šiauliai 30 years ago, when the sewing and home-grown business flourished. Then, in the times of “global deficit” and in the beginning of independence, our desires and dreams were limited.

Pristatome VIRUS MADA 2017 svečius. Dizaino studija ZEFYRAS, Lietuva festivalyje parodys tvarios mados liniją ONE.WORLD. Tai drabužis skirtas tik tau. Jis vienintelis toks – net norėdami, mes negalime savęs atkartoti. ZEFYRĄ festivalyje pristato wãpsva LT dizaino namai.
Introducing guests of the VIRUS FASHION 2017. Design Studio ZEFYRAS presents a sustainable fashion line ONE.WORLD. This garment is for you only. It is the only one – even if we would like, we can’t reproduce ourselves. ZEFYRAS is presented by wãpsva LT design house.

Jau GALIMA ĮSIGYTI BILIETUS į Virus mada + muzika, Baltijos šalių šiuolaikinės mados šou. Bilietais prekiaujama Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.
Madų šou vyks 2017 m. gruodžio 2 d., šeštadienį, 19 val. Šiaulių dailės galerijoje.
Bilietų kainos: 7 Eur ir 5 Eur (senjorams, moksleiviams ir studentams).
Šiaulių dailės galerijos kasa dirba:
II–VI – 10–18 val.
I–VII nedirba

MODELIŲ ATRANKA | 2017 12 02 | 12 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245

VIRUS FASHION 2017 modelių atranka! Kviečiame merginas ir vaikinus!

Registracijos ANKETA >>> (spausti ant nuorodos)

DIZAINERIŲ REGISTRACIJA

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti šiuolaikinio meno festivalyje VIRUS’22 Šiaulių dailės galerijoje ir pateikti savo mados kolekcijas konkursinei VIRUS MADA‘2017 peržiūrai. Festivalyje kviečiami dalyvauti dizaineriai, menininkai ir visi eksperimentuoti nebijantys mados kūrėjai. Pasiduokite mados virusui ir dalyvaukite pristatydami savo kolekcijas konkursiniame renginyje VIRUS MADA‘2017. Prioritetas – meniniai, eksperimentiniai, performatyvūs mados kolekcijų pasirodymai.

DĖMESIO!!!
VIRUS MADA 2017 – konkursinis renginys, laimėtojai bus apdovanoti piniginėmis premijomis.
I vieta – 500 Eurų.
II vieta – 300 Eurų.
III vieta – 200 Eurų.

PROJEKTO ETAPAI:
1. Dalyvio anketą ir vaizdinę medžiagą atsiųsti iki 2017 m. lapkričio mėn. 14 d. el. paštu: festivalis.virus@gmail.com;
2. Dalyvių ir kolekcijų atranka finaliniam-konkursiniam renginiui iki 2017 m. lapkričio mėn. 22 d.;
3. Finalinis renginys VIRUS MADA’2017 ir nugalėtojų paskelbimas – 2017 m. gruodžio mėn. 2 d., Šiaulių dailės galerijoje.

Daugiau informacijos:
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, tel. 841 521161
Kuratorė: Ernesta Šimkienė, 8682 62232, ernesta.simkiene@gmail.com
Festivalį organizuoja Šiaulių dailės galerija.
Festivalį remia: Lietuvos respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Anketa parsisiuntimui ir pildymui >>>

Nuostatai >>>

FESTIVALIO APŽVALGA

ŠIUOLAIKINIO MENO IR MADOS FESTIVALIS „VIRUS‘22“ – MENO, MADOS IR ŠOKIO JUNGTYS

Šiuolaikinio meno ir mados festivalis „Virus‘22“, vykęs lapkričio 16 – gruodžio 2 d.,  jau dvidešimt dvejus metus stebina savo parodomis, pasirodymais ir mados renginiu.

Šiais metais šiuolaikinio meno ir mados festivalyje „Virus‘22“ buvo atidarytos trys intriguojančios parodos – Vido Poškaus piešinių paroda „Linija 2“, Mindaugo Lukošaičio piešinių paroda „On line“ ir teminė jaunų kūrėjų paroda „Graphism‘ai“ (kuratorė Žvėrūna).

Dizaino namuose „wãpsva“ vyko paskaita-diskusija „Kodėl balinė suknia geriau nei džinsai?“, kurioje eksperimentinės mados atstovės iš Pretty Ugly Šiauliuose diskutavo apie mados ir grožio stereotipus ir jų įtaką mūsų kasdienybei.

Taip pat šiuolaikinio šokio raišką puoselėjantis Kauno šokio teatras „Aura“ pristatė savo dviejų dalių šokio spektaklį „Godos“, kuriame žymi lietuvių choreografė Birutė Letukaitė ir du choreografai iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje atskleidė praeities, dabarties ir ateities susipynimą, spektaklyje susitiko moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos.

Ir šiais metais VIRUS MADA 2017 renginys nustebino išskirtinėmis kolekcijomis, buvo orientuotasi į tuos Baltijos šalių kostiumo dizainerius, kuriems meninė idėja yra pirmaeilė ir kolekciją visų pirma mato kaip kinetinio meno kūrinio kompoziciją. Virus’22 mados renginyje buvo pademonstruota 17 kolekcijų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Kolekcijos dvelkė subtilumu, ryškiomis spalvomis ir išskirtiniu grožiu. Šis renginys yra puiki galimybė pasirodyti jauniems žmonėms, merginoms ir vaikinams, dalyvaujant modelių atrankoje ir einant podiumu, nes toks renginys reikalauja drąsos, ryžto ir stiprybės. Mados renginio metu veikė ir dizaino namų „wãpsva“ zona, kurioje lankytojai galėjo susipažinti su jų veikla. Dar vienas nepamirštamas ir keliantys susižavėjimą įvykis buvo „migloko“ muzikinis pasirodymas. Šiais metais, kaip kiekvieną mados renginį, buvo paskelbtos  trys prizinės vietos ir įteiktas specialus dizaino namų „wãpsva“ prizas, čekis ir galimybė savo kolekciją pristatyti šiuose dizaino namuose. VIRUS MADA 2017 konkurso nugalėtojais tapo ir prizus laimėjo: Laima Jurča (Latvija), kolekcija JARMO – I vieta ir 500 Eurų; Karina Krista Likanse (Latvija), kolekcija BLUSH – II vieta ir 300 Eurų; Artur Stec (Lenkija), kolekcija URBAN CAMOUFLAGE – III vieta ir 200 Eurų. Didžiausi sveikinimai laimėtojams ir sėkmės kūryboje! Didelis ačiū visiems dalyvavusiems dizaineriams! Konkurso komisija: Agnė Biskytė – dizainerė; Vilius Lukas Venckevičius – dizaineris, lektorius; Arūnas Uogintas – menininkas, docentas; Irmina Savickienė – dizainerė; Virginijus Kinčinaitis – menotyrininkas; Ernesta Šimkienė – VIRUS MADA kuratorė.

Šiuolaikinio meno ir mados festivalis „Virus‘22“ supažindina žiūrovus su šiuolaikinėmis meno, mados ir šokio tendencijomis, skatina susimąstyti apie dabar vykstančius meno pasaulyje procesus ir giliau pažvelgti į egzistuojančias problemas. Taip žiūrovai yra kviečiami ir pokalbiui, ir ginčui, ir diskusijai, kuri skatina kritinį mąstymą ir požiūrio formavimą. (Monika Domeikienė)

Nuotraukos RaimondaFoto ir Alvydas Janušauskas

Skip to content