Maloniai kviečiame jus į parodos atidarymą 2019 m. kovo 30 d. 13 val.

Gausias tautodailininkų pajėgas jungianti  Šiaulių krašto (Akmenės, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Šiaulių ) tautodailininkų bendruomenė pakvietė  2019 metais jungtis tautodailininkus iš Telšių, Platelių  bendruomenių,   paminėti Žemaitijos regiono metus,  surengti Šiaurės Lietuvos žemaičių   tautodailininkų  darbų parodą  “Tarp žemaičių” Šiaulių Dailės galerijoje.

Žemaičių regioninė savimonė, autentiška kultūrinė orientacija, besiremianti ilgalaike istorine, kultūrine, religine autonomija, padėjo išsaugoti įdomią, savitą regioninę kultūrą, kuri dabartiniame integracijos į Europą procese tikrai negali kenkti bendriesiems lietuvių ir Lietuvos interesams, o tik gali šią kultūrą papildyti savomis tradicijomis, kalba, savitumo žavesiu.

Rengdami parodą prisiminsime patys ir priminsime visuomenei, kad  daugiakultūrinis  ir daugiasluoksnis identitetas gali ir privalo tapti vieningos Europos ir ją sudarančių valstybių siekiu. Savita regioninė kultūra ir šiandien verta puoselėjimo. Tai ir darome, rengdami  bendras  parodas, konferencijas, amatų šventes ir kt. regionus pristatančius renginius. Tuo požiūriu tautodailė atlieka vieną iš svarbiausių meno funkcijų – žmonių suartėjimo ir bendravimo funkciją.

Parodoje  pakviesta dalyvauti   per  250 autorių, kurie  pristatys  apie 1500  vaizduojamosios, taikomosios, paprotinės  tautodailės darbų.

Atskiroje Dailės galerijos  salėje eksponuosime autorines parodas.

Asta   Liaudanskienė  sukūrė   žaislų, kur kiekviena tautodailininkės lėlė pasiūta su meile ir fantazija. Lėlės skirtos vaikams ir suaugusiems. Autorės tikslas, kad jos lėlės bent akimirkai sustabdytų praeivį, bent trumpam pralinksmintų nuliūdusį, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų. Kad jos gyventų…

Irenos  Gaidamavičienės   autorinėje  parodoje eksponuojami  austi lino rankšluosčiai, baltai siuvinėtos skarelės, apykaklaitės,  nosinaitės, sagės, eglutės papuošalai ir kt. tekstilės rankdarbiai.

Raimonda  Kiminaitė susidomėjo senu lietuvių liaudies tradiciniu amatu, gilinasi į sodo kūrimo papročius, simboliką.  Sodai   pinti   iš rugių šiaudų,  bei pievų smilgų,  kurių pati prisirenka ir prisidžiovina.

Parodos veikimo laikotarpiu vyks kūrybinės dirbtuvės, pravesime   interaktyvius edukacinius užsiėmimus,  amatų mokymus  vaikams, moksleiviams ir visuomenei. Bronė Gricienė, Raimonda Kiminaitė mokys šiaudinių žaislų, sodų varstymo, Laima Kelmelienė –  margučių marginimo, Saulius Tamulis –  kaukių drožybos,  Dalia Danilaitienė –  riešinių, pirštinių  mezgimo, Asta Liaudanskienė –  žaislų siuvimo vėlimo iš vilnos, Irena Gaidamavičienė –  siuvinėjimo, vėlimo iš vilnos, Aistė Jakelaitytė  – švilpynių lipdymo, Aurelija Norvaišienė – juostų pynimo, rišimo ir kt.

Parodoje   dalis autorių pateiks  kūrinių kolekcijas   respublikiniam  liaudies dailės konkursui ir nominacijai „Aukso vainikas.“ Konkursas  skatina palaikyti gyvybingas  ir nykstančias  liaudies dailės šakas, ragina pagerbti ir įvertinti  talentingiausius  meistrus, kurie remdamiesi  tradicijomis, sukūrė  iškilius liaudies dailės kūrinius, atgaivino vietinių  amatų užmirštas technikas bei technologijas, pritaikė  šių dienų poreikiams.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro komisija išrinks    Šiaulių apskrities regioninio turo  I – III vietos  laureatus.

Parodos atidarymo šventėje dalyvaus tautodailininkų folkloro ansamblis  “Margulis” ( vadovas Paulius Vaišnoras ), tautodailininkė Asta Liaudanskienė pristatys performansą ” Kaip saulutė ir mėnesėlis į žemę keliavo.”

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė  Laima Kelmelienė

Skip to content