Edukacinis projektas MENO ETERIS

MENO ETERIS. RIMVYDO VALATKOS PASKAITA „GUNDYMO MENAS POLITIKOJE“
2016 m. spalio 3 d. 17.30 val. maloniai kviečiame į viešą nemokamą Rimvydo Valatkos paskaitą Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.
Atvirų paskaitų ciklo MENO ETERIS pranešime „GUNDYMO MENAS POLITIKOJE“ žinomas Lietuvos publicistas, žurnalistas, signataras Rimvydas Valatka analizuos svarbius klausimus.

Kaip išlikti sąmoningu visuotinės ideologinės manipuliacijos ir komercinių gundymų aplinkoje? Kokios chroniškos Lietuvos politikos problemos? Kodėl mums taip nesiseka – tai įgimto kvailumo ar aplinkybių rezultatas? Kokia žiniasklaidos įtaka visuomenei – ar ji infantilizuoja ir demoralizuoja ją, ar kaip tik kuria pilietinę bendruomenę? Kokia lietuviškos politologijos situacija? Blaivinančių ir kritiškumą ugdančių minčių gūsis rinkimų karštinėje!
Paskaita nemokama, pageidaujantiems galime parengti pažymėjimus.

2016 m. spalio 15 d., šeštadienį, 12 val. maloniai kviečiame į viešą nemokamą Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės paskaitą Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.

Atvirų paskaitų ciklo MENO ETERIS pranešime „ŽINIASKLAIDOS VAIDMUO DRAMATIŠKŲ POKYČIŲ EROJE“ žinoma Delfi portalo vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė analizuos svarbius klausimus.

Pranešimo tema: kaip pastaraisias metais evoliucionavo internetinė žiniasklaida, kokius iššūkius atnešė technologijos ir socialiniai tinklai? Kas keisis ir kas išliks?

2016 m. spalio 28 d., penktadienį, 1.15 val. maloniai kviečiame į viešą nemokamą Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidento Jono Staselio paskaitą „Fotožurnalistiką: žmogus vs įvykis“.

Pranešimo tema: Kokia fotožurnalistikos (ne žiniasklaidos) misija šiandien? Į ką svarbiausia atsigręžti: į žmogų ar įvykį? Masinės komunikacijos priemonių sklaidos įvairovė fotografų inicijuojiemiems projektams leidžia pasiekti vis platesnę auditoriją. Kas tampa pagrindiniu jų tyrinėjimų objektu?

Lygių galimybių plėtros centro ekspertės, humanitarinių mokslų (menotyros) daktarės, įvairių aukštųjų mokyklų dėstytojos MARGARITOS JANKAUSKAITĖS paskaita “Lyčių lygybė: subalansuota moterims, bet ypač rekomenduojama vyrams”.

Lyčių lygybės politika tradiciškai laikoma “moterų klausimu”. Tokio požiūrio įsitvirtinimas turėjo istorines priežastis, tačiau norint žengti pirmyn, būtina jį keisti. Lyčių tvarka (greta klasinės ir „rasinės” sistemų) yra vienas pamatinių socialinę visuomenės struktūrą formuojančių veiksnių, todėl nėra galinčiųjų išvengti jos poveikio.

Humanitarinių mokslų (menotyros) daktaro, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto profesoriaus, tarptautinių mokslo žurnalų ,,Journal of Architecture and Urbanism” ir ,,Lituanus” vyriausiojo redaktoriaus Almanto Samalavičiaus paskaita ,Moderniosios urbanistikos paveldas ir miestokūros pokyčių perspektyvos”.

Pastaruoju metu gausėja nuomonių, kad moderniosios urbanistikos (suvokiamos kaip miestų planavimo ir projektavimo) teorines dogmas ir praktiką būtina permąstyti. Le Corbusier ir jo pasekėjų idėjomis indoktrinuotas urbanistinis mąstymas lėmė tokias globalias tendencijas kaip greitkelio perkėlimas į miestą, dangoraižių ir aukštybinių pastatų koncentraciją centre, beribę plėtrą į pakraščius, griežtą zonavimą ir t.t. Dvidešimtajame amžiuje ankstesnį daugiasluoksnį ir sudėtingą urbanistinį audinį pakeitė supaprastintas modernistinis modelis, kuris pasirodė esą destruktyvus. Kokiomis perspektyvesnėmis idėjomis ir teoriniais požiūriais galėtų būti grindžiami urbanistinės rekonstrukcijos projektai ir ateities miestų planavimas. Kas gali padėti miestams keisti dabartines plėtros trajektorijas? Kaip galėtų ir turėtų keistis viešųjų erdvių ir transporto srautų santykiai? Apie tai bus svarstoma paskaitos metu.

Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr., Lietuvių išeivijos instituto direktoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus paskaita “Leonidija, arba žodis apie švelnių rankų politiką” apie a.a. L. Donskio asmenybės svarbą viešai minčiai, pilietiškumo situaciją Lietuvoje, iššūkius lietuviškam tapatumui, būtinybę perkonstruoti tą patį tapatumą globalaus pasaulio akivaizdoje.

Gimęs Telšiuose E.Aleksandravičius istorijos studijas baigė Vilniaus universitete. Disertaciją apsigynė Lietuvos istorijos institute. Nuo 1994 m. VDU Istorijos katedros profesorius ir Išeivijos studijų centro vadovas, nuo 2000 m. Lietuvių išeivijos instituto direktorius. Viskonsino ir Ilinojaus (JAV), Helsinkio (Suomija), Bolonijos (Italija) universitetų vizituojantis profesorius. Mokslininkas yra 20 knygų autorius ir bendraautorius, paskelbė virš 80 mokslo straipsnių. Profesorius – aktyvus visuomenininkas, viešas intelektualas.

Įėjimas nemokamas, pageidaujantiems galime parengti pažymėjimus.
Tai tęstinis atvirų paskaitų ciklas MENO ETERIS.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Skills

Posted on

2016 3 spalio

Skip to content