#GALERIJAREKOMENDUOJA Ermitažas yra vienas didžiausių ir neabejotinai gražiausių muziejų pasaulyje. 1764 m. Jekaterinos II įkurti  įspūdingi rūmai puikuojasi 360 salėmis, 60 000 eksponatų, 3 milijonais meno objektų archyvuose.
Tačiau tai, ką šis muziejus sukūrė kartu su Apple kompanija, pralenkia vaizduotę. Buvo daug įvairių pasaulinių korporacijų ir meno muziejų bendradarbiavimo projektų, bet šis išskirtinis ne tik savo originaliu užmoju bet ir aktualumu. Juk gyvename iPhono epochoje. Su iPhone 11pro vienu nenutrūkstamu dubliu, super jautria 4k raiška nufilmuota penkių valandų kelionė Ermitažo erdvėmis. Tai vizualiniu prašmatnumu, įtraukiančia muzika pritrenkianti virtuali išvyka imperatoriško pastato ir meno istorijos labirintais. Tokia eksperimentinio meno ir mobilaus telefono galimybių jungtis muziejaus erdvėje demonstruojama pirmą kartą. Ši kinematografiška meditatyvi kelionė į meno galaktiką įdomiausia paradoksalia pasaulinio muziejaus turinio ir  mobilaus telefono galimybių sinteze. Būkite įkvėpti ir eksperimentuokite. Priemonė kiekvieno jūsų kišenėje. Žinoma, tokiam filmui reikia truputį daugiau pastangų, jį kūrė net šimtas žmonių, buvo naudojami studijiniai kranai ir bėgiai. O dabar esminis klausimas – kas jį peržiūrės nuo pradžios iki pabaigos?

#GALERIJAREKOMENDUOJA Internete daug bibliotekų, tačiau jos dažniausiai mašininės, valdomos algoritmų, botų, baisaus dizaino, klaidžios kaip pelkė. Todėl surasti tikslingą informaciją, širdžiai mieliausias knygas, ne taip paprasta. O jeigu tai rafinuotiems intelektualams, avangardinės kultūros, eksperimentinio meno gurmanams reikalingos knygos? Jos retos, brangios, jų neįmanoma rasti virtualiuose knygynuose. Bet yra išimčių. Jei mylite tai, kas išskirtinai profesionalu, jei žavitės ankstyvuoju avangardu ir dabartinėmis medijų meno, fotografijos naujovėmis, šviežiausiomis teorinėmis įžvalgomis, jums tinkamiausia monoskop.org platforma. Tai aktualiam menui atsidavusio aktyvisto Dušano Baroko kūrinys. Nuo piratinės bibliotekos iki nepakeičiamo, daugybės ekspertų remiamo projekto išaugęs progresyvios kultūros reiškinys šiandien yra vieninteliu, nemokamu daugelio reiklių tyrinėtojų žinių šaltiniu. Monoskope rasite viską – rečiausius avangardo epochos žurnalus, naujausias meno teorijos knygas, kultinius eksperimentinio kino šedevrus, konceptualią muziką. Svarbiausia, kad ši minimalistinė, puikiai valdoma svetainė yra aukščiausiu lygiu filtruotos, individualizuotos meno gurmano informacijos rinkinys. Trūksta intelektualinio užmojo, avangardinės drąsos? Ieškok monoskope.

#GALERIJAREKOMENDUOJA  Jeigu reikėtų patarti, kur ieškoti kokybiškiausio ir išsamiausio meno ir kultūros portalo, iš karto jus kreiptume į GOOGLE ARTS & CULTURE. Tai aukščiausios kokybės, profesionaliausia ir išradingiausia meno erdvė, o klaidžiojimas joje yra nepamainomas malonumas. Išskirkime bent kelis svarbiausius šios svetainės bruožus – autentiškos meno kūrinių spalvos, puiki rezoliucija, galimybė susikurti savo paskyrą, teminės paieškos. Niekur nerasite tokios tobulos meno, kultūros ir technologijų sintezės. Virtualios parodos, kūrinių interpretacijos pateikiamos profesionaliai, bendradarbiaujant su garsiausiais pasaulio muziejais. Tačiau tai ne akademinė nuobodybė, o drąsiausias meno istorijos ir futuristinių technologijų eksperimentas. Šiandien kultūros ir meno įstaigos privestos keliauti į virtualią erdvę. GOOGLE ARTS & CULTURE ir be karantino sukūrė ryškiausią virtualybės ir meno jungties perspektyvą. Visos skaitmeninių technologijų naujovės šiame portale iš karto pritaikomos meno pažinimo tobulinimui. Yra iš ko pasimokyti!

Karantinas – laikas kokybiškam interneto turiniui. Interneto platybėse galima sutikti daugybę meno video blogerių. Bet mes nesiblaškome ir rekomenduojame jums tai, kas geriausia –  Sarah Urist Green. Žavi moteris išbandė daugybę meno viešinimo formatų – muziejinių, televizinių, leidybinių. Bet lakoniškiausiai ir patraukliausiai ji apie meno įdomybes pasakoja youtubo paskyroje The Art Assignment. Tai puikus pavyzdys, norintiems pradėti kurti menui skirtus video blogus. Atkreipkite dėmesį, kaip glaustai, lakoniškai ir estetiškai autorė kuria pasakojimo intrigą. Pažiūrėkite jos filmuką apie meno ir instagramo ryšius ir sužinosite, kaip instagramas pakeitė šiuolaikinį meną.
O gal tu turi dar įdomesnį meno video blogerį? Pasidalink su mumis.
Skip to content